Poradnik: Najpopularniejsze europejskie trasy narciarskie

Najpopularniejsze europejskie trasy narciarskie

Alpy są niewątpliwie jednymi z najpiękniejszych gór na całym świecie. Potężny Mont Blanc będący wierzchołkiem Europy przyciąga wielu alpinistów. Nieco niższy Matterhorn posiada wzorcowy kształt, który jest utożsamiany z górą idealną, a widoki w każdej części górskiego łańcucha mogą zapierać dech w piersiach.

Więcej

Poradnik: Ile zapłacimy za skipass w polskich miejscowościach?

Ile zapłacimy za skipass w polskich miejscowościach?

Polskie ośrodki turystyczne każdego roku przyciągają coraz więcej narciarzy i snowboardzistów. Nawet jeśli nie będziemy mogli liczyć na naturalny śnieg, zostaną uruchomione systemy sztucznego naśnieżania i w pełni będziemy mogli korzystać z uroków zimy. Koszty krótkiego wyjazdu również nie muszą nas przerażać. Dla większości osób wypożyczenie nart czy karnet skipass są w przystępnych cenach.

Więcej

Poradnik: Kiedy kupić, a kiedy wypożyczyć sprzęt narciarski?

Kiedy kupić, a kiedy wypożyczyć sprzęt narciarski?

Narty czy deska? To pierwszy z ważnych wyborów zanim wybierzemy się na stok. Kiedy już o tym zdecydujemy, pojawiają się kolejne wybory. Obydwa rozwiązania mają swoje zalety i wady. Kupno nart lub deski będzie sporym wydatkiem, jednak wypożyczając sprzęt na miejscu, pozbędziemy się problemu z transportem.

Więcej

Poradnik: Narciarskie barwy, czyli co oznaczają poszczególne kolory szlaków

Narciarskie barwy, czyli co oznaczają poszczególne kolory szlaków

Narciarskie trasy posiadają kolorystyczne oznaczenia, wynikające z poziomu trudności. Bardzo ważne, aby wybierać tylko te, do których jesteśmy naprawdę przygotowani. Poważne upadki i kontuzje są codziennością na stoku, dlatego nie warto przyczyniać się do powstawania kolejnych.

Więcej

Poradnik: Możliwości zimowej aktywności oprócz wyjazdu na narty

Możliwości zimowej aktywności oprócz wyjazdu na narty

Zimowe sporty wcale nie muszą od razu oznaczać snowboardu i narciarstwa. Jadąc z grupą znajomych do ośrodków narciarskich nie mamy obowiązku poddawać się rutynie. Równie dobrze możemy spróbować czegoś nowego. Możliwości jest wiele, a sami dodatkowo możemy wpaść na niebanalne pomysły.

Więcej

Poradnik: Czy odczuwamy różnicę między prawdziwym a sztucznym śniegiem?

Czy odczuwamy różnicę między prawdziwym a sztucznym śniegiem?

Każda kolejna zima przynosi nam coraz mniej naturalnego śniegu. Nie wyklucza to jednak możliwości uprawiania sportów zimowych. Polskie stoki (zresztą tak samo jak i zagraniczne) są w większości pokrywane puchem z armatek śnieżnych. W zależności od wielu czynników mogą one produkować nawet do 100 metrów sześciennych śniegu na godzinę.

Więcej

1 2 3 4 5 6 7 8
witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.72 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.72
/ 5.00 sprawdź