Wyjeżdżam w góry. Jakie ubezpieczenie turystyczne będzie potrzebne?

Każdego roku stoki narciarskie zapełniają się narciarzami i snowboardzistami. Zwolennicy zimowych sportów chętnie odwiedzają zarówno polskie, jak i alpejskie kurorty. Musimy pamiętać, że podczas zjazdów może dojść do poważnych wypadków, a dla zabezpieczenia swoich finansów warto zadbać o polisę narciarską.
 
ubezpieczenie na wyjazd w góry
fot: pixabay.com
 
Różny zakres ubezpieczenia może nas dotyczyć tak na wyjeździe zagranicznym, jak i w polskich Tatrach. Powinniśmy zwrócić na to uwagę przy wyborze właściwej polisy. W umowie ubezpieczenia w podstawowej wersji zazwyczaj znajdziemy koszty leczenia oraz assistance medyczny. Poza tymi możemy zdecydować się również na NNW, OC czy ubezpieczenie bagażu.

Bezpiecznie w górach

Koszty leczenia i Assistance

Każdy wypadek w górach niesie za sobą mniejsze lub większe konsekwencje. Sporty zimowe uprawiane na stoku są szczególnie kontuzjogenne i możliwe, że po upadku będziemy potrzebować pomocy medycznej lub nawet leczenia szpitalnego. Jeżeli będąc zagranicą okaże się, że w pobliżu nie znajdują się publiczne placówki zdrowia, zostaniemy zmuszeni do skorzystania z tych prywatnych. Leczenie w europejskich krajach jest dla statystycznego polskiego turysty bardzo drogie, warto więc wcześniej wykupić polisę. Pokryje ona koszty leczenia do kwoty określonej w umowie jako suma ubezpieczenia.
 
Wraz z ubezpieczeniem kosztów leczenia towarzystwa oferują nam pomoc Assistance. W skład tej podstawowej wchodzą zazwyczaj usługi medyczne oraz pokrycie kosztów poszukiwań oraz ratownictwa górskiego. Użycie śmigłowca w tego typu akcjach także będzie się wiązało z wysokim rachunkiem opiewającym na sumę nawet kilku tysięcy euro, który bez ważnej polisy będziemy musieli pokryć z własnej kieszeni.
 

Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków

Wybierając się na narty w Polsce nie musimy martwić się o koszty leczenia. O ile jesteśmy ubezpieczeni w NFZ dostęp do usług medycznych nie będzie dla nas problemem. Chcąc zadbać o swoje bezpieczeństwo powinniśmy zakupić ubezpieczenie Następstw Nieszczęśliwych Wypadków. Powyższa ochrona ma na celu zapewnienie świadczenia w przypadku śmierci lub trwałego uszczerbku na zdrowiu.
 

Odpowiedzialność Cywilna

Jednym z mniej docenianych punktów polisy jest OC. Przeważnie jest ona jedynie rozszerzeniem, które podwyższa składkę, więc jest wybierana rzadziej, a to błąd. Na stoku może dojść do kolizji, w wyniku której poszkodowany będzie wymagał długotrwałego leczenia oraz rehabilitacji. Jej koszty może pokryć ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej. Z pewnością nie chcielibyśmy narażać się na dodatkowe opłaty, w sytuacji gdy spowodujemy wypadek. Warto więc wykupić kompleksową polisę, zawierającą również OC.
 
Ubezpieczenie turystyczne na wyjazd w góry powinno być ochroną na wypadek nieszczęśliwych zdarzeń, które mogą nam się przytrafić na stoku. Wybierzmy taką, która będzie uwzględniać wszelkie ryzyka i oczywiście czytajmy OWU. Dowiemy się z niego chociażby o wyłączeniach odpowiedzialności towarzystwa.
 
Julietta Maciejak

Sprawdź polisy na wyjazd


Poradnik: Jakie ubezpieczenie na narty na Słowację?

Jakie ubezpieczenie na narty na Słowację?

Słowacja jest popularnym kierunkiem wyjazdów na narty. Ten mały kraj leży blisko naszej ojczyzny oraz posiada lepsze warunki atmosferyczne, które sprzyjają zimowym zjazdom ze stoków. Z tego powodu wielu Polaków decyduje się właśnie na ten kurs. 

Więcej

Poradnik: Jakie ubezpieczenie na narty do Czech?

Jakie ubezpieczenie na narty do Czech?

Czechy są dla nas na tyle bliskim terytorialnie państwem, że weekendowy czy nawet kilkudniowy wyjazd na narty nie powinien stanowić dla nikogo problemu. Dzięki położeniu czeskich Tatr przy granicy z Polską, czasem wystarczy wybrać się kilkanaście kilometrów dalej, aby szusować po zagranicznych stokach.

Więcej

Poradnik: Jakie ubezpieczenie na narty do Austrii?

Jakie ubezpieczenie na narty do Austrii?

Austria jest jednym z najpopularniejszych kierunków narciarskich w Europie. Gdy znudzą się nam polskie stoki, chcemy zaznać nowych wrażeń oraz podziwiać wspanialsze widoki. Nasz wybór najczęściej pada wtedy na Alpy. A jeśli alpejskie stoki, to oczywiście w Austrii.

Więcej

witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.72 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.72
/ 5.00 sprawdź