Ubezpieczenie dla osób z chorobą przewlekłą

Na pozór choroba przewlekła nie różni się od nagłych chorób czy urazów, oczywiście poza długością trwania. Jednak czynnik ten oraz fakt, że choroba wystąpiła przed wyjazdem stanowi dla TU powód, aby zabezpieczyć się przed zbędnymi kosztami. W przypadku chorób przewlekłych bowiem istnieje większe ryzyko pogorszenia stanu ubezpieczonego i konieczności opłacenia jego leczenia.
 

polisa narciarska o choroby przewlekłe
fot: pixabay.com
 

Ubezpieczyciele zastrzegają sobie prawo do pobierania dodatkowych opłat za rozszerzenie ochrony o te właśnie przypadki. Czym zatem jest choroba przewlekła w pojęciu ubezpieczycieli? Zazwyczaj w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia definicja choroby przewlekłej brzmi (tak jak w TU Signal Iduna):
 

"wszelkie zaburzenie lub odchylenie od normy, które ma jedną lub więcej spośród następujących cech: jest trwałe, pozostawia po sobie inwalidztwo, spowodowane jest nieodwracalnymi zmianami patologicznymi, wymaga specjalnego postępowania rehabilitacyjnego, wymaga długiego okresu nadzoru, obserwacji, leczenia czy opieki. Leczona jest w sposób stały lub okresowy.”
 

Kup polisę dopasowaną do Twoich potrzeb


Rozszerzona polisa w praktyce

Wyobraźmy sobie sytuację pana Stanisława, który choruje na cukrzycę. Choroba ta wymaga szczególnej opieki i nadzoru lekarza, jednak nie pozbawia przyjemności podróżowania, poznawania świata i uprawiania sportu. Pan Stanisław lubi od czasu do czasu pobiegać na nartach. Postanowił więc wybrać się z rodziną w słowackie góry. Przed wyjazdem wykupił polisę narciarską, a dla siebie dodatkowo poprosił o rozszerzenie na wypadek zaostrzenia objawów choroby przewlekłej. Pewnego dnia pobytu, po kilku godzinach na śniegu poczuł się jednak słabo i trafił do szpitala, gdzie zatrzymano go 3 dni na obserwacji. Przy wypisie pan Stanisław otrzymał rachunek na 4 tys. zł. Płacąc tą sumę z własnej kieszeni musiałby zrezygnować z kolejnego wyjazdu w góry. Na szczęście koszty hospitalizacji zostały pokryte z ubezpieczenia, które zawarł.


Przykłady chorób przewlekłych

Poza cukrzycą za chorobę przewlekłą uważa się również: stwardnienie rozsiane, przewlekłe owrzodzenia, niedoczynność tarczycy, choroby wieńcowe, choroby układu krążenia, osteoporoza, astma, epilepsja, silne alergie, nadciśnienie czy przewlekłe choroby układu oddechowego, choroba Alzheimera i zespół Parkinsona, nowotwory. Choroba psychiczna, mimo czasu trwania, nie jest objęta ochroną przez ubezpieczycieli.
 

Sprawdź najlepsze oferty

Zwróć uwagę na wyłączenia

Trzeba też wspomnieć, że dolegliwości pooperacyjne nie są zaliczane jako choroby przewlekłe. Jeśli turysta decyduje się na wyjazd niedługo po przebytym zabiegu, robi to na własną odpowiedzialność. Musi mieć jednak świadomość, że ewentualne opłaty za leczenie związane z pogorszeniem jego stanu będzie musiał zapłacić z własnej kieszeni. A nie są one małe. Mogą sięgać kilkudziesięciu tysięcy złotych w zależności od tego, jakiej pomocy potrzebuje i jak długa będzie hospitalizacja. W porównaniu z tą kwotą wysokość składki będzie niewielkim wydatkiem.


Redakcja portalu:
ubezpieczenienanarty.pl
 

Poradnik: Jakie ubezpieczenie na narty na Słowację?

Jakie ubezpieczenie na narty na Słowację?

Słowacja jest popularnym kierunkiem wyjazdów na narty. Ten mały kraj leży blisko naszej ojczyzny oraz posiada lepsze warunki atmosferyczne, które sprzyjają zimowym zjazdom ze stoków. Z tego powodu wielu Polaków decyduje się właśnie na ten kurs. 

Więcej

Poradnik: Jakie ubezpieczenie na narty do Czech?

Jakie ubezpieczenie na narty do Czech?

Czechy są dla nas na tyle bliskim terytorialnie państwem, że weekendowy czy nawet kilkudniowy wyjazd na narty nie powinien stanowić dla nikogo problemu. Dzięki położeniu czeskich Tatr przy granicy z Polską, czasem wystarczy wybrać się kilkanaście kilometrów dalej, aby szusować po zagranicznych stokach.

Więcej

Poradnik: Jakie ubezpieczenie na narty do Austrii?

Jakie ubezpieczenie na narty do Austrii?

Austria jest jednym z najpopularniejszych kierunków narciarskich w Europie. Gdy znudzą się nam polskie stoki, chcemy zaznać nowych wrażeń oraz podziwiać wspanialsze widoki. Nasz wybór najczęściej pada wtedy na Alpy. A jeśli alpejskie stoki, to oczywiście w Austrii.

Więcej

witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.72 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.72
/ 5.00 sprawdź