Ubezpieczenie dla najmłodszych narciarzy

Najczęściej o ubezpieczeniu narciarskim myśli się w kontekście kosztów leczenia w razie wypadku do jakiego doszło podczas szusowania na stoku za granicą. Wydaje się więc, że jeśli dziecko wyjeżdża na obóz narciarski, albo z rodzicami w polskie góry nie ma potrzeby martwić się o ubezpieczenie. Nic bardziej błędnego!

ubezpieczenie narciarskie dla dzieci
fot: pixabay.com

Dziecko opiekę medyczną będzie miało zapewnioną w ramach publicznej służby zdrowia, ale jeśli złamie nogę, która na pewno będzie później wymagała rehabilitacji, nie otrzymamy żadnego świadczenia. Dzieci na ogół korzystają z polis NNW, o których zawarcie na początku roku szkolnego dba placówka szkolna.

Porównaj ubezpieczenia narciarskie


Lepsze takie ubezpieczenie niż żadne...

...ale i ono może mieć dwa mankamenty: niska suma ubezpieczenia i wyłączenia, w więc katalog zdarzeń, za skutki których ubezpieczyciel nie ponosi odpowiedzialności. Niewykluczone, że narciarstwo, jako sport wyczynowy, podnoszący ryzyko wystąpienia urazu u ubezpieczonego jest jedynym z punktów, jakie znajdziemy wśród wyłączeń w warunkach ubezpieczenia.

Ubezpieczenie zakupione u organizatora wyjazdu

Dziecko, które wyjeżdża na zorganizowany obóz z pewnością korzystać będzie z polisy zakupionej przez organizatora. Warto wiedzieć, że jest on zobligowany do zawarcia takiej umowy z towarzystwem. Rodzic koniecznie powinien sprawdzić, jakie są warunki takiego ubezpieczenia. Jeśli suma ubezpieczenia będzie zbyt niska warto kupić dziecku dodatkową polisę.

Za granicę z EKUZ

Młody narciarz za granicą, w państwach Unii Europejskiej, a także w Norwegii, Szwajcarii, Liechtensteinie i Islandii liczyć może w razie wypadku bądź nagłego zachorowania na bezpłatną pomoc medyczną w oparciu o Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego. Należy wyrobić ją dziecku przed wyjazdem. Bezpłatnie wydaje ją NFZ, jeśli przyjdzie się z wypełnionym wnioskiem osobiście, odbiera się ją „od ręki”.

Dodatkowa polisa do kompletu

Dodatkowo warto wykupić także prywatną polisę na narty, obejmującą ubezpieczenie kosztów leczenia, kosztów transportu i repatriacji oraz odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym. Przyda się, oczywiście, także NNW. Jakkolwiek dyskusji nie podlega konieczność objęcia ubezpieczeniem kosztów leczenia (ratująca życie operacja przeprowadzona za granicą może być bardzo droga i choć NFZ pokryje większość kosztów, może się okazać, że szpital jednak zażąda dodatkowych opłat, które pokryje prywatna polisa. Co więcej NFZ nie pokrywa kosztów transportu medycznego osoby poszkodowanej do Polski, a prywatna polisa – tak), to OC już tak.

Należy pamiętać, że za szkody wyrządzone przez dzieci odpowiadają ich opiekunowie prawni. Dziecko na stoku może zniszczyć czyjś sprzęt narciarski, bo nie zapanowało nad własnymi nartami. Może również niechcący wyrządzić krzywdę innemu narciarzowi, machając niefrasobliwie kijkiem. Takich sytuacji jest bez liku. Polisa OC nie naprawi szkody, ale przynajmniej pozwoli wypłacić poszkodowanemu należne świadczenie oszczędzając domowy budżet.

Ubezpieczenie na narty możesz znaleźć pod tym linkiem https://rankomat.pl/ubezpieczenie-narciarskie , gdzie  w kilkanaście sekund porównasz ofert największych firm ubezpieczeniowych w naszym kraju.

Co oferują nam towarzystwa?


Redakcja portalu 
www.ubezpieczenienanarty.pl


Poradnik: Jakie ubezpieczenie na narty na Słowację?

Jakie ubezpieczenie na narty na Słowację?

Słowacja jest popularnym kierunkiem wyjazdów na narty. Ten mały kraj leży blisko naszej ojczyzny oraz posiada lepsze warunki atmosferyczne, które sprzyjają zimowym zjazdom ze stoków. Z tego powodu wielu Polaków decyduje się właśnie na ten kurs. 

Więcej

Poradnik: Jakie ubezpieczenie na narty do Czech?

Jakie ubezpieczenie na narty do Czech?

Czechy są dla nas na tyle bliskim terytorialnie państwem, że weekendowy czy nawet kilkudniowy wyjazd na narty nie powinien stanowić dla nikogo problemu. Dzięki położeniu czeskich Tatr przy granicy z Polską, czasem wystarczy wybrać się kilkanaście kilometrów dalej, aby szusować po zagranicznych stokach.

Więcej

Poradnik: Jakie ubezpieczenie na narty do Austrii?

Jakie ubezpieczenie na narty do Austrii?

Austria jest jednym z najpopularniejszych kierunków narciarskich w Europie. Gdy znudzą się nam polskie stoki, chcemy zaznać nowych wrażeń oraz podziwiać wspanialsze widoki. Nasz wybór najczęściej pada wtedy na Alpy. A jeśli alpejskie stoki, to oczywiście w Austrii.

Więcej

witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.72 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.72
/ 5.00 sprawdź