Przegląd najpopularniejszych kurortów narciarskich, które wybierają Polacy - Austria

Coraz więcej osób postanawia spędzić dłuższy urlop za granicą także w okresie zimowym. Wyjazdy na narty stają się coraz popularniejsze, do tego stopnia, że niektórzy postanawiają zrezygnować z letniego urlopu, na rzecz dłuższego wyjazdu na zagraniczne stoki. A gdzie najchętniej jeździmy?


Na mapie świata pojawia się coraz więcej miejsc, które są chętnie wybierane na narciarski wyjazd. Wśród nich znajdują się nie dla wszystkich oczywiste kraje, takie jak choćby Dubaj, Turcja czy Gruzja, a nawet Chorwacja. Mimo to, najczęściej odwiedzane kurorty są niezmienne i królują alpejskie lodowce na terenie Austrii, Szwajcarii, Włoch i Francji, a także bliższe nam Czechy i Słowacja. Przedstawiamy kilka najpopularniejszych, austriackich ośrodków narciarskich, które wybierają Polacy.

Zadbaj o bezpieczeństwo na stoku

Sölden

Znajdująca się w Austrii stacja zimowa jest jedną z najbardziej rozwiniętych technologicznie w kraju. Na szczyt Gaislachkogl dostać się można nowoczesną 8-osobową gondolą (która posiada największą przepustowość na świecie – 3600 osób w ciągu godziny). Dotarcie do kolejnych punktów ułatwia trzylinowa gondola 3S Bahn. Na szczytach trzech trzytysięczników znajdują się wspaniałe tarasy widokowe. Jeden z nich (na Gaislachkogl) mieści się na dachu restauracji Ice Q, która była miejscem akcji ostatnich przygód Jamesa Bonda w filmie „Spectre”.

Cena karnetu w Sölden wynosi 269 € (6 dni). Uwzględnia się jednak zniżki dla dzieci w wieku 8-14 lat oraz młodzieży 15-19 lat. Łączna długość tras zjazdowych wynosi 144 km.

Ischgl

Austriacki region należący do jednego z najbardziej rozległych terenów narciarskich. Największym powodzeniem cieszy się sama miejscowość Ischgl, z której można dostać się do szwajcarskich terenów narciarskich. Poza nią, w regionie znajdują się jeszcze trzy ośrodki: See, Kappl i Galtür. Miejscowych specjałów kulinarnych warto spróbować na wysokości  2620 m na Paradatschgrate. Zaletą ośrodka jest wysokie położenie nad poziomem morza, a także liczne możliwości apres ski. Ischgl szczególnie w okresie zimowym tętni życiem i przyciąga turystów klimatycznymi pubami i restauracjami.

Karnet na 6 dni kosztuje 216 €. Możliwe są zniżki dla dzieci i młodzieży do 17 lat. Łączna długość tras narciarskich w Ischgl wynosi 238 km.

Stubai

Austriacki ośrodek mieszczący się na największym narciarskim lodowcu Stubai (Stubaier Gletscher) w kraju, znajduje się około godziny drogi od Insbrucku.  To tutaj znajduje się najdłuższa alpejska kolej gondolowa (3S Eisgrat), która ma długość 4,7 km i przewyższenie 1200 m. W 11 minut przewozi gości na wysokość 2900 m. Gondola została zaprojektowana przez stylistów ze studia Pininfarina, którzy stworzyli m.in. karoserię Ferrari F50 i Fiata Coupé. Stubai już czterokrotnie, w ostatnich latach, otrzymał tytuł najbardziej przyjaznego dla rodzin terenu narciarskiego w Alpach.

6-dniowy karnet w Stubai kosztuje 216 €. Zniżki stosowane są dla dzieci w wieku 10-14 lat oraz młodzieży 15-18 lat. Łączna długość tras zjazdowych w ośrodku wynosi 40 km.

Wyjazd do powyższych regionów Tyrolu nie tylko dostarczy nam niesamowitych wrażeń sportowych, ale również zapewni niespotykane u nas widoki. Mamy nadzieję, że te alpejskie pejzaże nie zafascynują narciarzy tak bardzo, że stracą oni czujność na stoku. W każdej sytuacji, ochroną powinna być zakupiona przed wyjazdem polisa. Ubezpieczenie zapewnia pokrycie kosztów leczenia w razie nagłego wypadku bądź nieszczęśliwego wypadku oraz posiada wiele innych dodatkowych opcji, wybieranych adekwatnie do naszych potrzeb.

Julietta Pawlak
 
kup polisę
Poradnik: Jakie ubezpieczenie na narty na Słowację?

Jakie ubezpieczenie na narty na Słowację?

Słowacja jest popularnym kierunkiem wyjazdów na narty. Ten mały kraj leży blisko naszej ojczyzny oraz posiada lepsze warunki atmosferyczne, które sprzyjają zimowym zjazdom ze stoków. Z tego powodu wielu Polaków decyduje się właśnie na ten kurs. 

Więcej

Poradnik: Jakie ubezpieczenie na narty do Czech?

Jakie ubezpieczenie na narty do Czech?

Czechy są dla nas na tyle bliskim terytorialnie państwem, że weekendowy czy nawet kilkudniowy wyjazd na narty nie powinien stanowić dla nikogo problemu. Dzięki położeniu czeskich Tatr przy granicy z Polską, czasem wystarczy wybrać się kilkanaście kilometrów dalej, aby szusować po zagranicznych stokach.

Więcej

Poradnik: Jakie ubezpieczenie na narty do Austrii?

Jakie ubezpieczenie na narty do Austrii?

Austria jest jednym z najpopularniejszych kierunków narciarskich w Europie. Gdy znudzą się nam polskie stoki, chcemy zaznać nowych wrażeń oraz podziwiać wspanialsze widoki. Nasz wybór najczęściej pada wtedy na Alpy. A jeśli alpejskie stoki, to oczywiście w Austrii.

Więcej

witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.72 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.72
/ 5.00 sprawdź