Polisa narciarska dla narciarzy i snowboardzistów

Ubezpieczenie narciarskie jest formą tradycyjnego ubezpieczenia turystycznego, które uwzględnia uprawianie sportów zimowych. Dla towarzystwa jest to czynnik, który znacznie podnosi ryzyko nieszczęśliwych wypadków. Aby móc, w razie takiej sytuacji otrzymać odszkodowanie, koniecznie musimy wybrać odpowiednią polisę.
polisa narciarska dla narciarzy i snowboardzistów
fot: pixabay.com
 
Jednym z wyłączeń lub nawet powodem do unieważnienia polisy może być zatajenie informacji dotyczących tego jak spędzimy wyjazd. Jeżeli nie wykupimy dodatkowej umowy obejmującej uprawianie sportów (amatorskich lub tych wysokiego ryzyka), a wypadek wydarzy się właśnie na stoku, ubezpieczyciel nie wypłaci nam odszkodowania.

Zadbaj o bezpieczeństwo na stoku

Co powinna zawierać polisa?


Podstawowymi elementami, które znajdziemy w każdej polisie jest ubezpieczenie kosztów leczenia oraz assistance w wersji podstawowej. W ofercie skierowanej do narciarzy i snowboardzistów coraz częściej obowiązkiem staje się również ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków. Wszystkie wymienione okażą się bardzo pomocne, gdy na stoku wydarzy się wypadek. Środki z polisy pozwolą pokryć rachunek za koszty leczenia i będą rekompensatą finansową dla poszkodowanego. W Polsce nie musimy się przejmować usługami medycznymi, gdyż za te zapłaci NFZ. Za granicą każda forma pomocy lekarskiej jest płatna. W niektórych przypadkach jej koszty mogą przekroczyć nasze możliwości finansowe.
 

Na co zwrócić uwagę?


Pamiętajmy, że przy wykupowaniu polisy należy wybrać odpowiednią sumę ubezpieczenia. Samo jej posiadanie nie oznacza, że zostaną za nas opłacone wszystkie koszty. Towarzystwo w każdym przypadku zapłaci rachunki za leczenie czy inne usługi właśnie do sumy, którą ustaliliśmy w umowie. Jeżeli więc za granicą zgubimy się na stoku i konieczna będzie akcja ratownicza z użyciem śmigłowca, za którą otrzymamy rachunek np. na 70 tys. zł, a określona SU wynosiła 50 tys. zł, dodatkowe 20 tys. zł będziemy musieli pokryć sami. Nie jest to mała kwota, warto więc podnieść wartość polisy już przy zawieraniu i dopłacić kilka złotych więcej (zamiast później wydawać kilka czy kilkadziesiąt tysięcy).


Co z odpowiedzialnością?


Wyobraźmy sobie sytuację, że jesteśmy początkującymi narciarzami i dopiero zaczynamy jazdę na śniegu. Zazwyczaj cechuje nas niepewność, a każda osoba szusująca obok i wyprzedzająca nas stanowi potencjalne zagrożenie. Możliwe, że któryś z uczestników w nas wjedzie i obydwoje upadniemy. Dana osoba może wstać, przeprosić i ruszyć dalej nie zwracając uwagi na nasz stan zdrowia. A co jeśli doznamy wtedy poważnej kontuzji? Przeprosiny na pewno nie wystarczą. Poważne uszkodzenie ciała może wymagać natychmiastowej pomocy lekarskiej, a w późniejszym czasie nawet długotrwałej rehabilitacji. Wtedy zapłacimy za wszystko z własnej kieszeni ze względu na brak świadków zdarzenia czy samego sprawcy.

Rozwiązaniem takiej sytuacji może być posiadanie OC. Kilka czy kilkanaście złotych dopłaty za to ubezpieczenie może w późniejszym czasie być bardzo pomocne dla kogoś, kto odniósł obrażenia z naszej winy. W momencie gdy spowodujemy wypadek powinniśmy się upewnić, że drugiej osobie nic się nie stało i na wszelki wypadek zostawić swoje dane kontaktowe oraz spisać oświadczenie ustalające okoliczności szkody. Przydatne okażą się również zeznania świadków. Jeżeli poszkodowany wystąpi z roszczeniem niezwłocznie musimy o tym fakcie powiadomić TU. Z pewnością nie powinniśmy wypłacać odszkodowania samodzielnie zaraz po zdarzeniu.
 

Polisa narciarska dla CiebieO słuszności posiadania polisy najczęściej zdajemy sobie sprawę dopiero, gdy dojdzie do poważnego wypadku. Lepiej jednak zabezpieczyć się już teraz, przed wyjazdem, niż wrócić z zadłużeniem i niemiłymi wspomnieniami.
 

Julietta Maciejak
 
Poradnik: Jakie ubezpieczenie na narty na Słowację?

Jakie ubezpieczenie na narty na Słowację?

Słowacja jest popularnym kierunkiem wyjazdów na narty. Ten mały kraj leży blisko naszej ojczyzny oraz posiada lepsze warunki atmosferyczne, które sprzyjają zimowym zjazdom ze stoków. Z tego powodu wielu Polaków decyduje się właśnie na ten kurs. 

Więcej

Poradnik: Jakie ubezpieczenie na narty do Czech?

Jakie ubezpieczenie na narty do Czech?

Czechy są dla nas na tyle bliskim terytorialnie państwem, że weekendowy czy nawet kilkudniowy wyjazd na narty nie powinien stanowić dla nikogo problemu. Dzięki położeniu czeskich Tatr przy granicy z Polską, czasem wystarczy wybrać się kilkanaście kilometrów dalej, aby szusować po zagranicznych stokach.

Więcej

Poradnik: Jakie ubezpieczenie na narty do Austrii?

Jakie ubezpieczenie na narty do Austrii?

Austria jest jednym z najpopularniejszych kierunków narciarskich w Europie. Gdy znudzą się nam polskie stoki, chcemy zaznać nowych wrażeń oraz podziwiać wspanialsze widoki. Nasz wybór najczęściej pada wtedy na Alpy. A jeśli alpejskie stoki, to oczywiście w Austrii.

Więcej

witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.72 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.72
/ 5.00 sprawdź