Polisa dla narciarzy i snowboardzistów

Polska, Czechy, Słowacja, Alpy...
Niezależnie od wybranego kierunku, powinniśmy pamiętać o ubezpieczeniu. Co powinna zawierać polisa na narty lub snowboard? Przeczytaj co oznaczają skróty "KL", "NW" czy "OC". Nie ryzykuj wyjazdu bez odpowiedniej ochrony - dowiedz się, co może Cię spotkać na stoku...

polisa dla narciarzy i snowboardzistów
fot: pixabay.com

Po pierwsze, chcąc wyjechać na narty, staramy się zaplanować miejsce wyjazdu, jego długość oraz budżet, jakim dysponujemy i wysokość wydatków, na jakie możemy sobie pozwolić. Gdy już to wiemy, kolejną rzeczą, o jaką powinniśmy zadbać, jest dobra ochrona ubezpieczeniowa - na wszelki możliwy wypadek...

Umiem jeździć, nie potrzebuję ubezpieczenia - błąd

Narciarstwo i snowboarding nie należą do sportów szczególnie niebezpiecznych – uważają zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy. Na nartach z powodzeniem jeżdżą osoby w różnym wieku – od ledwo stojącego na nogach dzieciaka po osoby starsze. Refleks i umiejętności przy takiej różnorodności narciarzy też są różne. Właśnie z tego względu narciarze i snowboardziści są narażeni na różnego rodzaju kontuzje i wypadki, mogą wyrządzić krzywdę zarówno sobie, jak i innym użytkownikom stoku. Do tego dochodzą jeszcze zagrożenia naturalne, takie jak lawiny. W konsekwencji ucierpieć może i nasze zdrowie, i portfel.

Nie ryzykuj - ubezpiecz się


Co powinno obejmować ubezpieczenie na narty i snowboard?

Ubezpieczenie na narty i snowboard, w które powinien się zaopatrzyć miłośnik sportów zimowych wyjeżdżający za granicę, musi obejmować:

KL - koszty leczenia
koszty transportu i repatriacji
koszty poszukiwania i ratownictwa górskiego
NNW - Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków
OC za szkody wyrządzone osobom trzecim
ubezpieczenie sprzętu sportowego
usługi Assistance
źródło: materiały własne


Ubezpieczenie zdrowia z EKUZ?

Niektórzy mogą się spierać co do zasadności wykupywania polisy od kosztów leczenia, w przypadku wyjazdów do krajów europejskich. Na terenie Unii oraz w Islandii, Liechtensteinie, Norwegii i Szwajcarii mamy bowiem prawo do darmowego korzystania ze świadczeń medycznych. Gwarantują nam to przepisy wspólnotowe.

Dokumentem uprawniającym do leczenia jest Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ), wydawana bezpłatnie w regionalnych oddziałach NFZ.
Karta nie gwarantuje nam jednak ani pokrycia kosztów ratownictwa na stoku, ani transportu do Polski po wypadku. Ponadto za darmo mamy tylko te usługi medyczne, które są bezpłatne dla obywateli danego kraju. Resztę kosztów pacjent pokrywa z własnej kieszeni.

Ubezpieczenie na terenie Polski

Na terenie RP polisa narciarska nie będzie obejmować kosztów leczenia, ponieważ na terenie kraju są one zagwarantowane przez publiczny system opieki zdrowotnej.

Jeżeli jednak nie wykupimy dodatkowo polisy NNW, kosztów ratownictwa, OC w życiu prywatnym (obejmujących wypadki na stoku), czy ubezpieczenia sprzętu narciarskiego, będziemy mogli zapomnieć o odszkodowaniu za złamaną rękę, czy zniszczone narty, a wszelkie koszty związane z górską akcją ratowniczą oraz roszczeniami osób trzecich będziemy musieli pokryć z własnej kieszeni.


Z biurem lub na własną rękę

O ubezpieczeniu trzeba pomyśleć bez względu na to, czy organizujemy wyjazd sami, czy jedziemy z biurem podróży. Standardowe pakiety ubezpieczeń turystycznych proponowane przez organizatorów zimowej turystyki nie zawsze obejmują uprawianie narciarstwa czy jazdę na snowboardzie, dlatego trzeba się upewnić, na co możemy liczyć w ramach ubezpieczenia. Jeżeli organizator nie potrafi nas o tym poinformować, nie płaćmy mu za ubezpieczenie i poszukajmy go na własną rękę.

Znajdź najlepsze oferty polis


Rekomendacja Ubezpieczeniaonline.pl

Najlepiej rozejrzeć się za ofertą dedykowaną narciarzom i snowboardzistom. Pakiety ubezpieczeń narciarskich zawierają zazwyczaj opcje najbardziej potrzebne szusującej po stokach grupie turystów. Zazwyczaj dostępne są dwa, trzy pakiety różniące się sumami ubezpieczenia oraz oczywiście ceną.

Zdarza się, że najtańsza polisa, mimo atrakcyjnej składki, nie zapewni wystarczającej ochrony i w razie wypadku zostaniemy obciążeni kosztami hospitalizacji lub akcji ratowniczej za granicą, bo wybrana sumy ubezpieczenia okaże się za niska w stosunku do finansowych realiów.

Na polisie narciarskiej na pewno nie warto oszczędzać, szczególnie, jeżeli zamierzamy aktywnie wypoczywać z rodziną.


Redakcja portalu 
www.ubezpieczenienanarty.pl


Poradnik: Jakie ubezpieczenie na narty na Słowację?

Jakie ubezpieczenie na narty na Słowację?

Słowacja jest popularnym kierunkiem wyjazdów na narty. Ten mały kraj leży blisko naszej ojczyzny oraz posiada lepsze warunki atmosferyczne, które sprzyjają zimowym zjazdom ze stoków. Z tego powodu wielu Polaków decyduje się właśnie na ten kurs. 

Więcej

Poradnik: Jakie ubezpieczenie na narty do Czech?

Jakie ubezpieczenie na narty do Czech?

Czechy są dla nas na tyle bliskim terytorialnie państwem, że weekendowy czy nawet kilkudniowy wyjazd na narty nie powinien stanowić dla nikogo problemu. Dzięki położeniu czeskich Tatr przy granicy z Polską, czasem wystarczy wybrać się kilkanaście kilometrów dalej, aby szusować po zagranicznych stokach.

Więcej

Poradnik: Jakie ubezpieczenie na narty do Austrii?

Jakie ubezpieczenie na narty do Austrii?

Austria jest jednym z najpopularniejszych kierunków narciarskich w Europie. Gdy znudzą się nam polskie stoki, chcemy zaznać nowych wrażeń oraz podziwiać wspanialsze widoki. Nasz wybór najczęściej pada wtedy na Alpy. A jeśli alpejskie stoki, to oczywiście w Austrii.

Więcej

witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.72 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.72
/ 5.00 sprawdź