O czym pamiętać przed pierwszym wyjazdem na narty?

Każdy pierwszy raz wiąże się z pewnymi obawami. Dotyczy to także wyjazdów na narty. Nie wiedząc czego się spodziewać, zastanawiamy się czy sobie poradzimy i czy strach nas nie przerośnie. Zanim wyjedziemy musimy zadbać o kilka spraw.
 

ubezpieczenie na pierwszy raz na stoku

fot: pixabay.com


Najważniejsze o czym powinniśmy pamiętać w ramach przygotowań do wyjazdu to zadbanie o kondycję, spakowanie bagaży i wykupienie polisy. To ostatnie jest szczególnie ważne podczas naszego debiutu na stoku. Ubezpieczenie na wyjazd narciarski zapewnia nam pokrycie kosztów leczenia oraz assistance medyczny. Możemy poszerzyć zakres o NNW, OC czy ubezpieczenie sprzętu.

Dopasuj ofertę dla siebie

Zadbaj o kondycję

Aby w pełni ochronić się przed nieprzyjemnymi, fizycznymi konsekwencjami, warto również zadbać o swoją kondycję. Przed wyjazdem powinniśmy wystarczająco wcześnie potrenować. Poprawa formy i regularne ćwiczenia wpłyną nie tylko na naszą sprawność, ale także na stan psychiczny. Dzięki aktywności możemy poczuć się pełni życia i pozytywnych wrażeń. Właśnie to czeka nas na stoku. Jeżeli wcześniej zadbamy o swoją kondycję, zakwasy kolejnego dnia nie będą tak dokuczliwe.
 

Pokonaj strach

Strach przed upadkami jest całkowicie naturalny. Pokonanie psychicznej bariery jest najważniejszym wyzwaniem na szczycie góry. Właśnie tam, początek trasy napawa nas licznymi obawami. Duża dawka adrenaliny sprawia jednak, że zimowe sporty wydają się być bardzo atrakcyjne. Zjeżdżając z pewnością nie obędzie się bez upadków, dlatego dobrze jeśli wyciągniemy wnioski z początkowych niepowodzeń – wtedy każdy kolejny zjazd będzie coraz lepszy, a zachwiania równowagi przejdą do przeszłości.
 

Spakuj to co najważniejsze

Poza nastawieniem i dobrą kondycją musimy zabrać ze sobą kilka niezbędnych rzeczy. Najważniejszy jest sprzęt, który możemy wypożyczyć również na miejscu. Oprócz niego istotny jest strój narciarski. Koniecznie musimy zaopatrzyć się w wodoszczelną kurtkę i spodnie. Wybierzmy te, które mają wartości powyżej 5000 mm słupa wody. Przemoczenie na stoku sprawi, że nie będziemy czuć się komfortowo oraz staniemy się bardziej podatni na przeziębienia. Właściwy strój jest podstawą i nie powinniśmy na nim oszczędzać.
 

Baw się ze znajomymi

Tak przygotowani możemy śmiało wyruszać w polskie (bądź bardziej odległe) góry i rozpoczynać swoją przygodę na stoku. Odpowiednie nastawienie oraz towarzystwo pomoże nam w pełni cieszyć się narciarskim wypadem. Wybierzmy się więc z tymi, z którymi faktycznie będziemy mogli się dogadać i z którymi przyjemnie spędzimy czas.
 
Julietta Maciejak

Zadbaj o bezpieczeństwo na stoku

 

Poradnik: Jakie ubezpieczenie na narty na Słowację?

Jakie ubezpieczenie na narty na Słowację?

Słowacja jest popularnym kierunkiem wyjazdów na narty. Ten mały kraj leży blisko naszej ojczyzny oraz posiada lepsze warunki atmosferyczne, które sprzyjają zimowym zjazdom ze stoków. Z tego powodu wielu Polaków decyduje się właśnie na ten kurs. 

Więcej

Poradnik: Jakie ubezpieczenie na narty do Czech?

Jakie ubezpieczenie na narty do Czech?

Czechy są dla nas na tyle bliskim terytorialnie państwem, że weekendowy czy nawet kilkudniowy wyjazd na narty nie powinien stanowić dla nikogo problemu. Dzięki położeniu czeskich Tatr przy granicy z Polską, czasem wystarczy wybrać się kilkanaście kilometrów dalej, aby szusować po zagranicznych stokach.

Więcej

Poradnik: Jakie ubezpieczenie na narty do Austrii?

Jakie ubezpieczenie na narty do Austrii?

Austria jest jednym z najpopularniejszych kierunków narciarskich w Europie. Gdy znudzą się nam polskie stoki, chcemy zaznać nowych wrażeń oraz podziwiać wspanialsze widoki. Nasz wybór najczęściej pada wtedy na Alpy. A jeśli alpejskie stoki, to oczywiście w Austrii.

Więcej

witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.72 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.72
/ 5.00 sprawdź