Niezbędnik każdego narciarza i snowboardzisty

Pomimo tego, że polisy turystyczne - a więc również na narty czy snowboard - są ubezpieczeniami tanimi i łatwo dostępnymi, nie są ubezpieczeniami prostymi w swojej konstrukcji. Dlatego w poniższym tekście prezentujemy i opisujemy wszelkie elementy, które w ubezpieczeniu wykupywanym przy wyjazdach na narty czy snowboard są niezbędne.

polisa niezbędna narciarzom i snowboardzistom
fot: pixabay.com

Zderzenie na stoku z innym narciarzem czy pobyt w zagranicznym szpitalu może nas sporo kosztować. Przed wyjazdem na zimowy wypoczynek wykupmy pakiet co najmniej podstawowych ubezpieczeń. Wydatek kilkudziesięciu złotych to przecież nie majątek, a może nam zaoszczędzić wielu przykrości i konsekwencji finansowych.

Jakie ubezpieczenia kryją się pod nazwą: "ubezpieczenia turystyczne"?
ubezpieczenie od kosztów leczenia bowiem Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego wydawana przez NFZ nie pokrywa wszystkich kosztów
ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej za szkody osobowe przydaje się gdybyśmy nieopatrznie kogoś na stoku poturbowali
ubezpieczenie OC za szkody rzeczowe przydatne w wypadku kiedy zniszczymy komuś na przykład narty
ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków gdybyśmy to my padli ofiarą czyjejś brawurowej jazdy albo upadając złamali rękę lub nogę
ubezpieczenie kosztów poszukiwania i ratownictwa w górach w Polsce darmowe, za granicą jednak może okazać się bardzo kosztowne
ubezpieczenie sprzętu sportowego na wypadek kradzieży lub zniszczenia naszego sprzętu
ubezpieczenie bagażu kiedy przytrafi się nam kradzież - utrata walizki
źródło: materiały własne
 

Zadbaj o bezpieczeństwo na stoku


W ramach kosztów leczenia towarzystwo ubezpieczeniowe zobowiązuje się pokryć koszty pobytu i leczenia w szpitalu, wizyt lekarskich, badań, zabiegów medycznych i operacji, koszty transportu medycznego do wysokości określonej w polisie sumy ubezpieczenia.

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej obejmuje odpowiedzialność finansową za wyrządzone podczas pobytu za granicą szkody na czyimś mieniu lub na osobie. Szarżując na stoku może przydarzyć się wypadek. W takich sytuacjach ubezpieczyciel w granicach sumy ubezpieczenia pokryje wyrządzone przez nas szkody.

Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) polega na wypłacie określonej kwoty świadczenia w przypadku: śmierci klienta na skutek nieszczęśliwego wypadku, częściowego trwałego uszczerbku na zdrowiu na skutek nieszczęśliwego wypadku bądź całkowitego trwałego uszczerbku na zdrowiu, na skutek nieszczęśliwego wypadku.

Inaczej mówiąc to gwarancja wypłaty pieniędzy w sytuacji, gdybyśmy ulegli wypadkowi i doznali trwałego uszczerbku na zdrowiu. W przypadku naszej śmierci pieniądze z polisy zostaną przekazane osobie wskazanej przez nas w umowie.

W ramach assistance towarzystwo ubezpieczeniowe organizuje pomoc medyczną, transport medyczny (nieraz wraz z pokryciem kosztów ratownictwa).

Często zakłady ubezpieczeniowe poszerzają swoją ofertę usług assistance o:

zorganizowanie i pokrycie kosztów wcześniejszego powrotu do kraju
zorganizowanie i pokrycie kosztów powrotu do kraju w innym terminie niż to początkowo było zorganizowane, jeśli powrót nie mógł nastąpić przy wykorzystaniu wcześniej zaplanowanego środka transportu
pokrycie kosztów transportu do miejsca, od którego ubezpieczony może kontynuować podróż
zorganizowanie i pokrycie kosztów przyjazdu oraz zakwaterowania osoby bliskiej poszkodowanego
pokrycia kosztów pogrzebu na miejscu
zorganizowanie transportu zwłok do miejsca pochówku
 zorganizowanie i pokrycie kosztów opieki nad nieletnimi dziećmi
źródło: materiały własne
 
Niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe oferują także swoim klientom pomoc prawną. Pamiętajmy, że dostaniemy zwrot poniesionych kosztów jedynie w przypadku gdy przestrzegaliśmy zasad bezpieczeństwa.

Sprawdź co może zawierać Twoja polisa


Redakcja portalu 
www.ubezpieczenienanarty.pl


Poradnik: Jakie ubezpieczenie na narty na Słowację?

Jakie ubezpieczenie na narty na Słowację?

Słowacja jest popularnym kierunkiem wyjazdów na narty. Ten mały kraj leży blisko naszej ojczyzny oraz posiada lepsze warunki atmosferyczne, które sprzyjają zimowym zjazdom ze stoków. Z tego powodu wielu Polaków decyduje się właśnie na ten kurs. 

Więcej

Poradnik: Jakie ubezpieczenie na narty do Czech?

Jakie ubezpieczenie na narty do Czech?

Czechy są dla nas na tyle bliskim terytorialnie państwem, że weekendowy czy nawet kilkudniowy wyjazd na narty nie powinien stanowić dla nikogo problemu. Dzięki położeniu czeskich Tatr przy granicy z Polską, czasem wystarczy wybrać się kilkanaście kilometrów dalej, aby szusować po zagranicznych stokach.

Więcej

Poradnik: Jakie ubezpieczenie na narty do Austrii?

Jakie ubezpieczenie na narty do Austrii?

Austria jest jednym z najpopularniejszych kierunków narciarskich w Europie. Gdy znudzą się nam polskie stoki, chcemy zaznać nowych wrażeń oraz podziwiać wspanialsze widoki. Nasz wybór najczęściej pada wtedy na Alpy. A jeśli alpejskie stoki, to oczywiście w Austrii.

Więcej

witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.72 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.72
/ 5.00 sprawdź