Nietrzeźwy nie wjedzie na stok i nie otrzyma odszkodowania

W warunkach ubezpieczenia polis narciarskich znaleźć można zapis o brzmieniu: „Odpowiedzialność Ubezpieczyciela nie obejmuje kosztów leczenia i pomocy w podróży, które powstały z tytułu lub w następstwie alkoholizmu lub zdarzeń związanych bezpośrednio lub pośrednio z pozostawaniem pod wpływem alkoholu”.

obowiązki uczestników stoku a polisa narciarska
fot: pixabay.com
 
Powyższy zapis wydaje się być jasny, a jednak wielu klientów towarzystw ubezpieczeniowych przeżywa niemiłe rozczarowanie, gdy ubezpieczyciel odmawia wypłaty świadczenia, argumentując swoją decyzję tym, że do wypadku na stoku doszło, gdy ubezpieczony pozostawał „pod wpływem”.

Pamiętaj o bezpieczeństwie

Jedno piwko... zaszkodzi

Towarzystwa są w tej kwestii nie mniej rygorystyczne, niż przepisy dotyczące prowadzenia pojazdów mechanicznych po spożyciu alkoholu. Nie ma znaczenia, że nie czujemy się pijani i wypiliśmy tylko jedno piwo czy szklankę będącego miejscowym specjałem grzanego wina.

Na stok nie wejdziemy

Co więcej przypominamy, że choć właściciele wyciągów i stoków nie mają prawa badać użytkujących je narciarzy i snowboardzistów alkomatem, to jeśli uznają, że klient zachowuje się, jakby pozostawał pod wpływem alkoholu lub środków odurzających mogą, a nawet powinni zabronić mu korzystania z uroków szusowania. Dla bezpieczeństwa jego własnych kości, jak też pozostałych użytkowników stoku.

Brak rekompensaty kosztów

Towarzystwo odmówi również zrekompensowania wydatków poniesionych na akcję górskich służb ratowniczych, które ze stoku zwozić będą poszkodowanego i jednocześnie nietrzeźwego narciarza. Warto pamiętać, że za granicą każdy korzystający z pomocy górskiego pogotowia zobowiązany jest do uregulowania wydatków poniesionych przez służby ratownicze z własnej kieszeni bądź polisy.

Również w Polsce pojawiły się pomysły, by wprowadzić podobny zapis, a na pewno obciążać pijanych turystów i narciarzy oraz snowboardzistów wydatkami za udzieloną im pomoc. GOPR i TOPR z powództwa cywilnego mogą – i coraz częściej zdarza się, że to robią – wytoczyć proces takiemu „delikwentowi”.

Znajdź polisę dopasowaną do Twoich potrzeb


Redakcja portalu 
www.ubezpieczenienanarty.pl


Poradnik: Jakie ubezpieczenie na narty na Słowację?

Jakie ubezpieczenie na narty na Słowację?

Słowacja jest popularnym kierunkiem wyjazdów na narty. Ten mały kraj leży blisko naszej ojczyzny oraz posiada lepsze warunki atmosferyczne, które sprzyjają zimowym zjazdom ze stoków. Z tego powodu wielu Polaków decyduje się właśnie na ten kurs. 

Więcej

Poradnik: Jakie ubezpieczenie na narty do Czech?

Jakie ubezpieczenie na narty do Czech?

Czechy są dla nas na tyle bliskim terytorialnie państwem, że weekendowy czy nawet kilkudniowy wyjazd na narty nie powinien stanowić dla nikogo problemu. Dzięki położeniu czeskich Tatr przy granicy z Polską, czasem wystarczy wybrać się kilkanaście kilometrów dalej, aby szusować po zagranicznych stokach.

Więcej

Poradnik: Jakie ubezpieczenie na narty do Austrii?

Jakie ubezpieczenie na narty do Austrii?

Austria jest jednym z najpopularniejszych kierunków narciarskich w Europie. Gdy znudzą się nam polskie stoki, chcemy zaznać nowych wrażeń oraz podziwiać wspanialsze widoki. Nasz wybór najczęściej pada wtedy na Alpy. A jeśli alpejskie stoki, to oczywiście w Austrii.

Więcej

witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.72 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.72
/ 5.00 sprawdź