Narty w Polsce czy za granicą? Który kierunek obrać?

Narciarstwo zyskuje w Polsce coraz większą rzeszę wielbicieli. W zimowe miesiące stoki pokryje gruba warstwa śniegu i zapełnią się narciarzami oraz snowboardzistami. Należeć będą do nich Ci, którzy postanowili zaryzykować po raz pierwszy oraz Ci, dla których narciarstwo jest pasją już od wielu lat.
 
ubezpieczenie na narty w Polsce i za granicą
fot: pixabay.com

Warunki sprzyjające do uprawiania zimowych sportów znajdziemy zarówno w Polsce jak i za granicą. Każde z miejsc posiada swój wyjątkowy urok i sami musimy zdecydować, który kierunek obierzemy. Jednym wystarczą polskie, południowe tereny inni natomiast będą woleliby wybrać się nieco dalej. Co przemawia za jednym jak i za drugim rozwiązaniem?

Pamiętaj o polisie narciarskiej

Polskie tereny? Zdecydowanie bliżej niż Alpy...

Rodzime tereny przede wszystkim nie zmuszają nas do pokonywania długich odległości. W zależności od tego, w której części kraju mieszkamy, podróż zajmie nam maksymalnie kilka godzin. W każdej chwili możemy zdecydować się na weekendowy wyjazd, bez wcześniejszych, długich przygotowań. Niedaleka podróż oznacza także niskie koszty oraz większe możliwości. Do narciarskich miejscowości możemy udać się pociągiem czy innymi publicznymi środkami transportu. Podróż własnym samochodem także nie będzie dla nas dużym problemem. Niskie koszty obejmą również sam pobyt w ośrodku. Polska może nam zapewnić niedrogi nocleg oraz niewygórowane ceny za wypożyczenie sprzętu narciarskiego.
 

Imponujące alpejskie stoki

Zagraniczne ośrodki również mają nam wiele do zaoferowania. Jeżeli wybieramy się na narty za granicę to w większości przypadków są to Alpy. Wybieramy kurorty narciarskie znajdujące się we Francji, Włoszech, Szwajcarii i Austrii. Czym różnią się od polskich gór? Przede wszystkim stwarzają nam więcej możliwości i są wybierane przez bardziej wymagających narciarzy. Wysokie szczyty pozwalają na szusowanie po zboczach lodowców, na trasach o imponujących długościach. Doskonale rozbudowana infrastruktura pozwala nam dostać się do wysoko położonych punktów, z których rozpoczynamy zjazdy. Kilkunastokilometrowe trasy zadowolą najbardziej wymagających oraz zapewnią odcinki o różnym stopniu trudności, od łatwych, przez średnie, aż po te najtrudniejsze.
 

Możliwość całorocznego białego szaleństwa

Alpejski klimat może nam zagwarantować śnieg w wyższych partiach przez cały rok. Oznacza to, że do poszczególnych miejscowości możemy wybrać się na narty w dowolnej porze roku i nie musimy się ograniczać jedynie do zimowych miesięcy. Czterotysięczniki z całą pewnością wywołają na nas niesamowite wrażenie, co uprzyjemni czas spędzony na stoku. Szusowanie pośród takich widoków może zapewnić nam atrakcje niczym ze wspaniałych filmów. Zaznamy także atmosfery, miejscowości położonych w górskich dolinach, która zachwyci nas swoimi tradycjami oraz wspaniałą kuchnią.
 

Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu


Niezależnie od tego jaki kierunek obierzemy, powinniśmy pamiętać o bezpieczeństwie na stoku. Zarówno w Polsce jak i za granicą może przydać nam się właściwe ubezpieczenie. Dla początkujących najlepszym rozwiązaniem może być wybór polskich, mniej wymagających terenów, a następnie zaznanie uroków także alpejskiego klimatu.
 
Julietta Maciejak
 
Poradnik: Jakie ubezpieczenie na narty na Słowację?

Jakie ubezpieczenie na narty na Słowację?

Słowacja jest popularnym kierunkiem wyjazdów na narty. Ten mały kraj leży blisko naszej ojczyzny oraz posiada lepsze warunki atmosferyczne, które sprzyjają zimowym zjazdom ze stoków. Z tego powodu wielu Polaków decyduje się właśnie na ten kurs. 

Więcej

Poradnik: Jakie ubezpieczenie na narty do Czech?

Jakie ubezpieczenie na narty do Czech?

Czechy są dla nas na tyle bliskim terytorialnie państwem, że weekendowy czy nawet kilkudniowy wyjazd na narty nie powinien stanowić dla nikogo problemu. Dzięki położeniu czeskich Tatr przy granicy z Polską, czasem wystarczy wybrać się kilkanaście kilometrów dalej, aby szusować po zagranicznych stokach.

Więcej

Poradnik: Jakie ubezpieczenie na narty do Austrii?

Jakie ubezpieczenie na narty do Austrii?

Austria jest jednym z najpopularniejszych kierunków narciarskich w Europie. Gdy znudzą się nam polskie stoki, chcemy zaznać nowych wrażeń oraz podziwiać wspanialsze widoki. Nasz wybór najczęściej pada wtedy na Alpy. A jeśli alpejskie stoki, to oczywiście w Austrii.

Więcej

witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.72 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.72
/ 5.00 sprawdź