Narty latem? Czemu nie - tylko gdzie?

Upalne miesiące wakacyjnie nie muszą oznaczać przerwy od szaleństwa na stoku. Amatorzy letnich zjazdów muszą się liczyć z faktem wyjazdu w nieco odleglejsze tereny, jednak dla chcącego, nic trudnego. Alpejskie ośrodki narciarskie dzięki wysokiemu położeniu mogą nam zapewnić sprzyjające warunki nawet w sierpniu. Gdzie latem pojeździć na nartach?

ubezpieczenie na narty latem
fot: pixabay.com
 
Istnym rajem dla narciarzy są w wakacyjnych miesiącach Alpy. Odpowiednia wysokość i pozostałości lodowców to idealne warunki do tego, żeby śnieżna powłoka utrzymywała się tam przez cały rok.

Zadbaj o bezpieczeństwo za granicą

Szwajcaria, Matterhorn

Jednym z najpiękniejszych miejsc do letniej jazdy na nartach jest zdecydowanie lodowiec Theodul u podnóża Matterhornu. To nie tylko największy ale i najwyżej położony letni teren narciarski w Europie. Na wysokości blisko 3,8 tys. m n.p.m. Szwajcarzy wytyczyli 25 kilometrów tras zjazdowych czynnych przez cały rok. Latem narciarze mają do wyboru 13 tras oznaczonych kolorem niebieskim i czerwonym. Ze szczytu kolejki linowej rozpościera się niesamowity widok na panoramę Alp (przy dobrej widoczności wyłania się nawet Mont Blanc).
Trasy są otwarte od 7 rano do 19, a za jednodniowy skipass trzeba zapłacić 82 franki.
 

Austria, Hintertux

Położony nieco niżej, bo na 3,2 tys. m n.p.m. Hintertux, to niesamowity lodowiec z szerokimi, zróżnicowanymi i odpowiednio naśnieżonymi 22 km stoków. Są to jednak trasy dla bardziej doświadczonych zawodników. Jednak na Hintertux znajdą dla siebie miejsce nie tylko narciarze zjazdowi ale również biegowi. Lodowiec oferuje bowiem 20 km trasy właśnie dla nich.
Gdy już zmęczy nas zabawa na stoku, w okolicy można zwiedzić najwyżej położoną jaskinię widokową w Europie - Spannagelhohle.
Skipass na Tyrolu kosztuje 39,5 euro.
 

Austria, Dachstein

18 km tras a także świetnie wyposażony snow park znajdziemy na lodowcu Dachstein. Narciarze mają tu dla siebie płaskie, północne stoki po których mogą jeździć niemal przez cały rok (miesiąc przerwy w kwietniu).
Latem dzień na stoku zaczyna się o 7:50 i trwa do 16:50. Za karnet zapłacimy 31 euro.
 

Szwajcaria, Saas Fee

Kolejny lodowiec w Szwajcarii. O tyle niezwykły, że dostępny jest dla narciarzy dzięki podziemnej kolejce linowej. Znajdziemy tu 20 km tras odpowiednich zarówno dla doświadczonych jak i średniozaawansowanych narciarzy. Świetnie poczują się tu freestylerzy.
Wyciągi są czynne od 7:30 tylko do 13, a dotarcie na górę zajmuje niemal godzinę! Karnet kosztuje 70 franków.
 

Włochy, Hochjoch

W południowym Tyrolu czeka nas czynny latem teren narciarski na lodowcu Hochjoch. Oferuje on jednak tylko 9 km tras (6 wyciągów). Poza zjazdowymi, tu też najdziemy trasy dla biegaczy oraz snow park z halfpipe'em.
Trasy są otwarte od 7:30 do 13:00. Bilet wjazdowy jest dostępny za 21 euro.
 

Francja, Tignes

Francuskie Alpy kuszą lodowcem Grand Motte. To część najsłynniejszego regionu narciarskiego L'Espace Killy. Znajdziemy tu najbardziej zróżnicowane trasy zjazdowe, które w okresie wakacyjnym czynne są od połowy czerwca do końca sierpnia.
Latem wyciągi spod Tignes czynne są do godziny 13:00 a skipass kosztuje 33,5 euro.
 

Ubezpiecz się na wyjazd narciarski


 
Mimo, że będziemy przebywać w miejscu, w którym przez cały rok utrzymuje się śnieg, nie można zapomnieć o okularach przeciwsłonecznych i kremie z wysokim filtrem. Podobnie jak podczas znajdów zimowych, warto zaopatrzyć się w ubezpieczenie narciarskie, które nie tylko zapewni nam pomoc w razie wypadku, ale również ubezpieczy nasz sprzęt i karnet. 


Redakcja portalu:
ubezpieczenienanarty.pl
 
Poradnik: Jakie ubezpieczenie na narty na Słowację?

Jakie ubezpieczenie na narty na Słowację?

Słowacja jest popularnym kierunkiem wyjazdów na narty. Ten mały kraj leży blisko naszej ojczyzny oraz posiada lepsze warunki atmosferyczne, które sprzyjają zimowym zjazdom ze stoków. Z tego powodu wielu Polaków decyduje się właśnie na ten kurs. 

Więcej

Poradnik: Jakie ubezpieczenie na narty do Czech?

Jakie ubezpieczenie na narty do Czech?

Czechy są dla nas na tyle bliskim terytorialnie państwem, że weekendowy czy nawet kilkudniowy wyjazd na narty nie powinien stanowić dla nikogo problemu. Dzięki położeniu czeskich Tatr przy granicy z Polską, czasem wystarczy wybrać się kilkanaście kilometrów dalej, aby szusować po zagranicznych stokach.

Więcej

Poradnik: Jakie ubezpieczenie na narty do Austrii?

Jakie ubezpieczenie na narty do Austrii?

Austria jest jednym z najpopularniejszych kierunków narciarskich w Europie. Gdy znudzą się nam polskie stoki, chcemy zaznać nowych wrażeń oraz podziwiać wspanialsze widoki. Nasz wybór najczęściej pada wtedy na Alpy. A jeśli alpejskie stoki, to oczywiście w Austrii.

Więcej

witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.72 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.72
/ 5.00 sprawdź