Narciarze coraz częściej szusują z polisą

Zarówno narciarze, jak i snowboardziści coraz częściej, w porównaniu do lat poprzednich, ubezpieczają zarówno siebie, jak i sprzęt narciarski oraz bagaż. Koszt polisy nie jest wysoki, to zaledwie kilka, kilkanaście złotych na dzień, a może zaoszczędzić wielu finansowych kłopotów w razie nieszczęśliwego zdarzenia.

narciarz z polisą narciarską
fot: pixabay.com

Prywatna polisa daje możliwość skorzystania z takich usług jak pomoc służb ratunkowych na stoku, a także leczenie w szpitalu czy specjalistyczny transport medyczny do miejsca zamieszkania. W ramach usług assistance liczyć można na wykup leków, naprawę zniszczonych okularów korekcyjnych czy pokrycie kosztów noclegu dla osoby towarzyszącej.

Znajdź ubezpieczenie dla siebie!

Czytaj Ogólne Warunki Ubezpieczenia

Eksperci podkreślają, że niezwykle ważne jest szczegółowe analizowanie umów ubezpieczenia. Towarzystwa określają w nich tzw. wyłączenia, a więc sytuacje, w jakich - mimo że doszło do zdarzenia objętego ochroną - ubezpieczony nie będzie mógł liczyć na wypłatę odszkodowania.

Wyłączenia odpowiedzialności

Warto wiedzieć, że ubezpieczyciel nie uzna roszczeń, jeśli np. ubezpieczony pozostawał pod wpływem alkoholu (odpada nawet jeden grzaniec!), narkotyków lub innych środków odurzających. Podobne obostrzenia obowiązują przy ubezpieczeniu sprzętu narciarskiego.

Uwaga na sprzęt sportowy

Deski należy bardzo starannie zabezpieczać, np. w przechowalniach, w bagażniku samochodu, zamkniętym na klucz pokoju hotelowym. Sprzęt sportowy skradziony ze stojaka w przedsionku górskiej restauracji dla ubezpieczyciela nie był zabezpieczony z należytą starannością, dlatego nie ubezpieczony nie uzyska odszkodowania za jego utratę.

Wyrób Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego

Narciarze oraz snowboardziści, którzy przed wyjazdem nie wykupią stosownego ubezpieczenia, mimo wszystko mogą, w razie wypadku lub nagłego zachorowania, skorzystać z pomocy medycznej w państwowych placówkach służby zdrowia. Leczenie na koszt NFZ możliwe jest tylko w oparciu o Europejską Kartę Ubezpieczenie Zdrowotnego i tylko w państwach Unii Europejskiej oraz Norwegii, Islandii, Liechtensteinie i Szwajcarii.

Narodowy Fundusz Zdrowia, w przeciwieństwie do ubezpieczyciela, z którym zawarliśmy umowę ubezpieczenia na wyjazd, nie uzna roszczeń z tytułu uszczerbku na zdrowiu, jeśli na stoku złamiemy rękę.

Prywatna polisa do kompletu


Redakcja portalu 
www.ubezpieczenienanarty.pl


Poradnik: Jakie ubezpieczenie na narty na Słowację?

Jakie ubezpieczenie na narty na Słowację?

Słowacja jest popularnym kierunkiem wyjazdów na narty. Ten mały kraj leży blisko naszej ojczyzny oraz posiada lepsze warunki atmosferyczne, które sprzyjają zimowym zjazdom ze stoków. Z tego powodu wielu Polaków decyduje się właśnie na ten kurs. 

Więcej

Poradnik: Jakie ubezpieczenie na narty do Czech?

Jakie ubezpieczenie na narty do Czech?

Czechy są dla nas na tyle bliskim terytorialnie państwem, że weekendowy czy nawet kilkudniowy wyjazd na narty nie powinien stanowić dla nikogo problemu. Dzięki położeniu czeskich Tatr przy granicy z Polską, czasem wystarczy wybrać się kilkanaście kilometrów dalej, aby szusować po zagranicznych stokach.

Więcej

Poradnik: Jakie ubezpieczenie na narty do Austrii?

Jakie ubezpieczenie na narty do Austrii?

Austria jest jednym z najpopularniejszych kierunków narciarskich w Europie. Gdy znudzą się nam polskie stoki, chcemy zaznać nowych wrażeń oraz podziwiać wspanialsze widoki. Nasz wybór najczęściej pada wtedy na Alpy. A jeśli alpejskie stoki, to oczywiście w Austrii.

Więcej

witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.72 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.72
/ 5.00 sprawdź