Najpopularniejsze europejskie trasy narciarskie

Alpy są niewątpliwie jednymi z najpiękniejszych gór na całym świecie. Potężny Mont Blanc będący wierzchołkiem Europy przyciąga wielu alpinistów. Nieco niższy Matterhorn posiada wzorcowy kształt, który jest utożsamiany z górą idealną, a widoki w każdej części górskiego łańcucha mogą zapierać dech w piersiach.
 
ubezpieczenie na najpopularniejsze narciarskie trasy
fot: pixabay.com
 
Alpejskie pasma górskie stwarzają więcej możliwości oraz są dużo okazalsze niż te z rodzimych terenów. Jedynymi mankamentami mogą być czas dojazdu oraz ceny w zagranicznych kurortach. Aby nie narażać się na jeszcze większe koszty warto zaopatrzyć się w polisę narciarską. Dzięki niej w razie wypadku na stoku, ubezpieczyciel pokryje rachunek za koszty leczenia, który w alpejskich kurortach z pewnością nie będzie niski. Wybierając cel podróży zwróćmy uwagę na kilka europejskich tras o wybitnych walorach turystycznych.
 

Zadbaj o bezpieczeństwo na stoku

Sarenne, Francja

Pierwsza z tras zadowoli najbardziej wymagających narciarzy, gdyż jest najdłuższą czarną trasą na świecie. Znajduje się we francuskiej części Alp i umożliwia pokonanie 16 kilometrów. Sarenne, bo właśnie o nią chodzi, otoczona jest niezwykłymi widokami, w które wkomponowany również jest najwyższy europejski szczyt Mont Blanc. W całości oznaczona czarnym kolorem trasa rozpoczyna się na wysokości 3330 m n.p.m. na szczycie Pic Blanc. Metą będzie centrum narciarskiego kurortu w Alpe d'Huez. Sarenne możemy pokonać w około 90 minut.
 

Eleven, Austria

Z kolejną wspaniałą trasą znajdującą się w Austrii spotkamy się w kurorcie Ischgl. Udostępnia on nam 11-kilometrowy szlak o analogicznej nazwie Eleven. Zjazd rozpoczyna się u szczytu Greitspitze i prowadzi nas początkowo zaawansowaną, czarną trasą, która następnie zmienia się w czerwoną i tak prowadzi aż do Ischgl. Szczyt na wysokości 2872 m n.p.m., a miejscowość, znajdującą się 1400 m n.p.m. dzieli różnica 1472 metrów. Eleven jest najdłuższą austriacką trasą, która gwarantuje nam również doskonałe warunki atmosferyczne.
 

Ventina, Włochy

Trzecia z najbardziej popularnych tras zjazdowych w Europie jest najdłuższą z wymienionych w tym zestawieniu. Ventina udostępnia nam bowiem 20-kilometrowy szlak. Dostanie się do niej będzie wymagało dłuższej podróży, gdyż znajduje się we Włoszech. Początkowy punkt mieści się na wysokości 3883 m n.p.m. pod Małym Matterhornem. Pokonując wysokość 2359 metrów dotrzemy do miejscowości Valtournenche. Szlak w całości oznaczony jest kolorem czerwonym. Dostanie się na szczyt Małego Matterhornu umożliwia nam najwyżej położona europejska kolej linowa. Będąc na szczycie możemy także zdecydować się na 13-kilometrową trasę, która doprowadzi nas do szwajcarskiej części Alp, do ośrodka Zermatt.
 

Na alpejskie stoki tylko z polisą


Wybierając się do alpejskich kurortów musimy pamiętać o ryzyku związanym z okazalszymi szczytami. Z pewnością nie trudno o kontuzję, zwłaszcza gdy dopiero rozpoczynamy swoją przygodę z narciarstwem. Poza wyrobieniem karty EKUZ potrzebne może okazać się wykupienie ubezpieczenia turystycznego. Pamiętajmy również o trzymaniu się wyznaczonych szlaków, gdyż jazda poza nimi może być wykluczeniem do otrzymania odszkodowania.
 
Julietta Maciejak
 
Poradnik: Jakie ubezpieczenie na narty na Słowację?

Jakie ubezpieczenie na narty na Słowację?

Słowacja jest popularnym kierunkiem wyjazdów na narty. Ten mały kraj leży blisko naszej ojczyzny oraz posiada lepsze warunki atmosferyczne, które sprzyjają zimowym zjazdom ze stoków. Z tego powodu wielu Polaków decyduje się właśnie na ten kurs. 

Więcej

Poradnik: Jakie ubezpieczenie na narty do Czech?

Jakie ubezpieczenie na narty do Czech?

Czechy są dla nas na tyle bliskim terytorialnie państwem, że weekendowy czy nawet kilkudniowy wyjazd na narty nie powinien stanowić dla nikogo problemu. Dzięki położeniu czeskich Tatr przy granicy z Polską, czasem wystarczy wybrać się kilkanaście kilometrów dalej, aby szusować po zagranicznych stokach.

Więcej

Poradnik: Jakie ubezpieczenie na narty do Austrii?

Jakie ubezpieczenie na narty do Austrii?

Austria jest jednym z najpopularniejszych kierunków narciarskich w Europie. Gdy znudzą się nam polskie stoki, chcemy zaznać nowych wrażeń oraz podziwiać wspanialsze widoki. Nasz wybór najczęściej pada wtedy na Alpy. A jeśli alpejskie stoki, to oczywiście w Austrii.

Więcej

witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.72 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.72
/ 5.00 sprawdź