Możliwości zimowej aktywności oprócz wyjazdu na narty

Zimowe sporty wcale nie muszą od razu oznaczać snowboardu i narciarstwa. Jadąc z grupą znajomych do ośrodków narciarskich nie mamy obowiązku poddawać się rutynie. Równie dobrze możemy spróbować czegoś nowego. Możliwości jest wiele, a sami dodatkowo możemy wpaść na niebanalne pomysły.
 
ubezpieczenie sportów zimowych
fot: pixabay.com
 
Nietypowe sporty wymagają także odpowiedniej polisy. Kupując ubezpieczenie konieczne jest uwzględnienie zamiaru uprawiania dodatkowych – nietradycyjnych dyscyplin. Wypłata odszkodowania w razie wypadku będzie możliwa tylko wtedy gdy umowa będzie obejmować sporty, które ubezpieczony uprawiał.

 


Saneczkarstwo

Pierwszym ze sposobów, z pozoru tradycyjnym, jest saneczkarstwo. W ośrodkach narciarskich, zwłaszcza tych dużych możemy natknąć się na wyznaczone trasy, po których możemy zjeżdżać. Zapewne będzie to bezpieczniejsze niż narty. Sanki przydadzą nam się także w specjalnie przygotowanych torach. Jako dyscyplina sportowa, występująca na igrzyskach olimpijskich, polega na jak najszybszym pokonaniu danego odcinka.
 

Narciarstwo biegowe

Jeżeli polubiliśmy narty, jednak niekoniecznie zachwyca nas zjazd ze stoku, wcale nie musimy się poddawać. Obok narciarstwa alpejskiego (zjazdowego) istnieje także biegowa odmiana. Jej istotą jest pokonywanie dużych obszarów pokrytych śniegiem. Bieg na nartach wymaga innych umiejętności i naturalnie innego sprzętu. Narty są lżejsze, cieńsze i dłuższe, a buty bardziej elastyczne. Polskie ośrodki oferują niestety nie oferują nam wielu kilometrów tras biegowych. Jeżeli jesteśmy bardziej wymagający powinniśmy pojechać do krajów, w których narciarstwo biegowe jest dominującą dyscypliną zimową.
 

Rakiety śnieżne

Pozwalają one na chodzenie po rozległych, zaśnieżonych obszarach. Dzięki rozłożeniu ciężaru ciała na większą powierzchnię nie zapadamy się i możemy swobodnie chodzić po śniegu, nie brodząc w nim po kolana. Może to być dla nas nietypową atrakcją. Jeżeli sprawiają nam przyjemność wędrówki, zwłaszcza w górach, wśród cudownych widoków, możemy dowolnie nacieszyć się śniegiem i swobodnym spacerowaniem. Rakiety śnieżne kupimy w sportowych sklepach lub wypożyczymy w górskich miejscowościach i ośrodkach narciarskich.

 

 

Julietta Maciejak
 
Poradnik: Jakie ubezpieczenie na narty na Słowację?

Jakie ubezpieczenie na narty na Słowację?

Słowacja jest popularnym kierunkiem wyjazdów na narty. Ten mały kraj leży blisko naszej ojczyzny oraz posiada lepsze warunki atmosferyczne, które sprzyjają zimowym zjazdom ze stoków. Z tego powodu wielu Polaków decyduje się właśnie na ten kurs. 

Więcej

Poradnik: Jakie ubezpieczenie na narty do Czech?

Jakie ubezpieczenie na narty do Czech?

Czechy są dla nas na tyle bliskim terytorialnie państwem, że weekendowy czy nawet kilkudniowy wyjazd na narty nie powinien stanowić dla nikogo problemu. Dzięki położeniu czeskich Tatr przy granicy z Polską, czasem wystarczy wybrać się kilkanaście kilometrów dalej, aby szusować po zagranicznych stokach.

Więcej

Poradnik: Jakie ubezpieczenie na narty do Austrii?

Jakie ubezpieczenie na narty do Austrii?

Austria jest jednym z najpopularniejszych kierunków narciarskich w Europie. Gdy znudzą się nam polskie stoki, chcemy zaznać nowych wrażeń oraz podziwiać wspanialsze widoki. Nasz wybór najczęściej pada wtedy na Alpy. A jeśli alpejskie stoki, to oczywiście w Austrii.

Więcej

witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.72 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.72
/ 5.00 sprawdź