Młodzi narciarze na stoku tylko w kaskach

Każdego roku rośnie liczba wypadków na stokach. To nie tylko kwestia popularności narciarstwa w Polsce, przyciągającego coraz szersze rzesze miłośników białego szaleństwa, ale również braku umiejętności i niefrasobliwości. Oczywiście cieszy, że - co pokazują statystyki - coraz więcej narciarzy kupuje polisy.

polisa narciarska
fot: pixabay.com

Ubezpieczenia kupujemy również jeśli wyjeżdżamy szusować po polskich stokach. Wielu pamięta także o wyrobieniu przed wyjazdem Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego, potwierdzającej prawo do bezpłatnego korzystania z opieki medycznej w państwach Unii Europejskiej i EFTA.

Zadbaj o bezpieczeństwo na stoku

Przestrzegaj przepisów

Polisa nie chroni jednak przed odpowiedzialnością, a już na pewno nie zastępuje braku wyobraźni. Tam, gdzie niefrasobliwość bierze górę, gdzie ponosi wyobraźnia, wkroczyć muszą przepisy. Dlatego już od dwóch lat w Polsce dzieci, które nie ukończyły 15. roku życia muszą jeździć na nartach i snowboardzie w kaskach.

Nakaz ten regulują przepisy ustawy o kulturze fizycznej (Dz.U.09.226.1809). Niestosowanie się do przepisów obciąża karą grzywny w wysokości nawet 5 tys. zł prawnych opiekunów młodocianych narciarzy i snowboardzistów.

Bezpieczeństwo na stoku

Wprowadzenie tego obowiązku miało na celu poprawienie bezpieczeństwa użytkowników stoków. Każdego roku w Polsce dochodzi do ok. 1500 wypadków narciarskich, a wiele z nich, właśnie na skutek poważnych urazów głowy, kończy się tragicznie.

Aby zachęcić dzieci do jazdy w kaskach, co wpłynąć ma na ich bezpieczeństwo, warto pamiętać, że przykład idzie z góry. I mimo ukończenia 15. roku życia wiele lat temu może jednak pokusić się o bezpieczną jazdę na nartach lub snowboardzie w kasku?

Polisa dla Ciebie

Redakcja portalu 
www.ubezpieczenienanarty.pl


Poradnik: Jakie ubezpieczenie na narty na Słowację?

Jakie ubezpieczenie na narty na Słowację?

Słowacja jest popularnym kierunkiem wyjazdów na narty. Ten mały kraj leży blisko naszej ojczyzny oraz posiada lepsze warunki atmosferyczne, które sprzyjają zimowym zjazdom ze stoków. Z tego powodu wielu Polaków decyduje się właśnie na ten kurs. 

Więcej

Poradnik: Jakie ubezpieczenie na narty do Czech?

Jakie ubezpieczenie na narty do Czech?

Czechy są dla nas na tyle bliskim terytorialnie państwem, że weekendowy czy nawet kilkudniowy wyjazd na narty nie powinien stanowić dla nikogo problemu. Dzięki położeniu czeskich Tatr przy granicy z Polską, czasem wystarczy wybrać się kilkanaście kilometrów dalej, aby szusować po zagranicznych stokach.

Więcej

Poradnik: Jakie ubezpieczenie na narty do Austrii?

Jakie ubezpieczenie na narty do Austrii?

Austria jest jednym z najpopularniejszych kierunków narciarskich w Europie. Gdy znudzą się nam polskie stoki, chcemy zaznać nowych wrażeń oraz podziwiać wspanialsze widoki. Nasz wybór najczęściej pada wtedy na Alpy. A jeśli alpejskie stoki, to oczywiście w Austrii.

Więcej

witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.72 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.72
/ 5.00 sprawdź