Kiedy potrzebujesz ubezpieczenia na narty?

Chyba każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, że narciarstwo, podobnie jak wiele innych sportów zimowych, niesie pewne ryzyko doznania uszczerbku na zdrowiu. Przed wypadkami możemy chronić nasze ciało za pomocą przeznaczonej specjalnie dla narciarzy odzieży oraz ochronnego kasku.  Warto zadbać również o dodatkowe zabezpieczenie w postaci polisy narciarskiej, która ochroni nas przed skutkami zdarzeń losowych.
 
ubezpieczenie na narty
 
fot: pixabay.com


Ubezpieczenie na narty powinno być nieodłącznym elementem naszego urlopu, jeśli chcemy spędzić go na stoku. Zatem gdy planujemy wyjazd o takim charakterze, jest to odpowiedni moment na kupno polisy.

 

W Polsce czy za granicą?

Żeby poszusować nie musimy wyjeżdżać za granicę. W Polsce jest mnóstwo kurortów, które dają nam możliwość oddawania się swojej pasji. Uprawianie narciarstwa bez opuszczania naszego kraju wiąże się z możliwością dobrania innego zabezpieczenia. Nie ma potrzeby dodatkowych opłat na pakiet Kosztów Leczenia, ponieważ mamy ubezpieczenie w NFZ, a ratownictwo górskie w naszym kraju jest bezpłatne. Są jednak takie, które przydadzą się bez względu na miejsce urlopu.
 

Kompleksowe ubezpieczenie dla Ciebie

 

Ubezpiecz swój bagaż i sprzęt sportowy

W każdym miejscu na świecie możemy natknąć się na osoby, które chcą wzbogacić się naszym kosztem. W taki sposób łatwo jest stracić swój sprzęt sportowy lub bagaż. Ubezpieczenie nie uchroni nas przed stratą tych rzeczy, ale może pomóc w ich odzyskaniu lub kupieniu nowych. A jeśli bagaż nam zaginie, bo przykładowo zostanie wysłany w inne miejsce, towarzystwo pomoże w namierzeniu naszej własności i dostarczeniu do miejsca naszego pobytu.

 

Jak ważne jest OC?

Niezwykle częstymi wypadkami wśród narciarzy są kolizje na stoku. Odpowiedzialność za takie zdarzenie bierze oczywiście osoba, przez którą do niego doszło. Jeśli wyrządziliśmy szkodę osobie trzeciej, na pewno będziemy pociągnięci do odpowiedzialności finansowej. Zostaniemy wówczas zmuszeni zapłacić za naprawę lub kupno nart albo deski snowboardowej oraz za leczenie i rehabilitację. W takiej sytuacji przyda nam się polisa narciarska zawierająca ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej. Dzięki niemu nie będziemy musieli sami płacić za szkody, a zrobi to za nas ubezpieczyciel.
 

Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków

Nie mniej ważne, choć to tylko opcja, jest ubezpieczenie NNW. Chroni nas przed skutkami nieszczęśliwych wypadków. Gwarantuje pokrycie kosztów leczenia po doznaniu uszczerbku na zdrowiu. Niejednokrotnie poszkodowani nie są w stanie samodzielnie zejść ze stoku ze złamaną nogą lub po mocnym poturbowaniu. Nie zostaniemy wówczas bez pomocy. W takich przypadkach interweniuje pogotowie ratunkowe. Ich pomoc nie jest jednak bezpłatna.
 

Zadbaj o bezpieczeństwo na stoku


Wyjazd na narty często wiąże się także z dużym niebezpieczeństwem. Kupno polisy jest jednym ze sposobów, aby uchronić się przed skutkami ryzykownych sytuacji.


Redakcja portalu 
www.ubezpieczenienanarty.pl

 

Poradnik: Jakie ubezpieczenie na narty na Słowację?

Jakie ubezpieczenie na narty na Słowację?

Słowacja jest popularnym kierunkiem wyjazdów na narty. Ten mały kraj leży blisko naszej ojczyzny oraz posiada lepsze warunki atmosferyczne, które sprzyjają zimowym zjazdom ze stoków. Z tego powodu wielu Polaków decyduje się właśnie na ten kurs. 

Więcej

Poradnik: Jakie ubezpieczenie na narty do Czech?

Jakie ubezpieczenie na narty do Czech?

Czechy są dla nas na tyle bliskim terytorialnie państwem, że weekendowy czy nawet kilkudniowy wyjazd na narty nie powinien stanowić dla nikogo problemu. Dzięki położeniu czeskich Tatr przy granicy z Polską, czasem wystarczy wybrać się kilkanaście kilometrów dalej, aby szusować po zagranicznych stokach.

Więcej

Poradnik: Jakie ubezpieczenie na narty do Austrii?

Jakie ubezpieczenie na narty do Austrii?

Austria jest jednym z najpopularniejszych kierunków narciarskich w Europie. Gdy znudzą się nam polskie stoki, chcemy zaznać nowych wrażeń oraz podziwiać wspanialsze widoki. Nasz wybór najczęściej pada wtedy na Alpy. A jeśli alpejskie stoki, to oczywiście w Austrii.

Więcej

witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.72 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.72
/ 5.00 sprawdź