Jakie ubezpieczenie wybrać przed wyjazdem na narty lub snowboard?

Każdy, kto chociaż raz był na stoku zdaje sobie sprawę jak ryzykownym sportem jest narciarstwo i snowboard, ale również ile przyjemności potrafi sprawić. Uprawianie tak kolizyjnych dyscyplin powinno być odpowiednio zabezpieczone. Dzięki polisie narciarskiej możemy uchronić się przed kosztami niezbędnej pomocy medycznej oraz na wypadek nieszczęśliwych zdarzeń.
 
ubezpieczenie na wyjazd na narty
fot: pixabay.com
 
Porównywarka polis narciarskich pomoże nam podjąć decyzję o tym, jakie ubezpieczenie wybrać przed wyjazdem na narty lub snowboard. Dzięki wypełnieniu prostego formularza w kilka chwil możemy otrzymać oferty odpowiadających naszym potrzebom produktów.
 

Kompleksowy produkt

Wyjazdowi na narty zawsze powinna towarzyszyć właściwa ochrona. Zapewnić ją może najlepsze ubezpieczenie turystyczne uwzględniające sposób uprawiania zimowych sportów oraz zawierające wszystkie potrzebne elementy.

Ubezpieczenie dla narciarzy i snowboardzistów
KL Koszty leczenie - podstawa polisy narciarskiej
A Assistance - w wersji podstawowej i rozszerzonej
NNW Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków
OC Odpowiedzialność Cywilna
SS Sprzęt Sportowy
BP Bagaż podróżny
źródło: materiały własne
 

Wybierz ubezpieczenie na narty


Standardowa polisa narciarska obejmuje pokrycie kosztów leczenia oraz tzw. Assistance medyczny. Ten drugi możemy rozszerzyć przykładowo o opiekę nad nieletnimi dziećmi czy zastępczego kierowcę.

 

Wysoka suma ubezpieczenia

Wybierając się na narty do zagranicznych ośrodków warto ustalić wysoką sumę ubezpieczenia. Jest to kwota, do której odpowiedzialność ponosi towarzystwo. Zbyt niska może oznaczać, że część opłat i tak będziemy musieli opłacić samodzielnie, mimo posiadania ubezpieczenia. W produktach turystycznych ustalamy odrębne sumy gwarancyjne dla każdego z ryzyk. Przykładowo górna SU kosztów leczenia może wynosić 100 000 zł, natomiast NNW 20 000 zł. To, jakiej ochrony oczekujemy zależy wyłącznie od nas i kraju, do którego się udajemy.
 

Pamiętaj o wyłączeniach

Każde ubezpieczenie, także narciarskie posiada wyłączenia odpowiedzialności towarzystwa. W polisie narciarskiej może to być przykładowo jazda pod wpływem alkoholu. Jeżeli dojdzie do wypadku i okaże się, że wcześniej w celu „rozgrzania się” wypiliśmy piwo po czym korzystaliśmy ze stoku, ubezpieczyciel odmówi pokrycia kosztów. To samo będzie dotyczyć sytuacji, gdy posiadając ubezpieczenie sprzętu narciarskiego pozostawiliśmy go bez nadzoru. Jeżeli zostanie skradziony lub zniszczony - odszkodowania nie otrzymamy.

Kup polisę narciarską


Zastanawiając się jakie ubezpieczenie wybrać przed wyjazdem na narty lub snowboard musimy uwzględnić sposób w jaki będziemy uprawiać sporty oraz miejsce, do którego się udajemy. Każdy z krajów może mieć różne stawki za leczenie i powinniśmy to uwzględnić określając sumę ubezpieczenia.

Redakcja portalu:


Poradnik: Jakie ubezpieczenie na narty na Słowację?

Jakie ubezpieczenie na narty na Słowację?

Słowacja jest popularnym kierunkiem wyjazdów na narty. Ten mały kraj leży blisko naszej ojczyzny oraz posiada lepsze warunki atmosferyczne, które sprzyjają zimowym zjazdom ze stoków. Z tego powodu wielu Polaków decyduje się właśnie na ten kurs. 

Więcej

Poradnik: Jakie ubezpieczenie na narty do Czech?

Jakie ubezpieczenie na narty do Czech?

Czechy są dla nas na tyle bliskim terytorialnie państwem, że weekendowy czy nawet kilkudniowy wyjazd na narty nie powinien stanowić dla nikogo problemu. Dzięki położeniu czeskich Tatr przy granicy z Polską, czasem wystarczy wybrać się kilkanaście kilometrów dalej, aby szusować po zagranicznych stokach.

Więcej

Poradnik: Jakie ubezpieczenie na narty do Austrii?

Jakie ubezpieczenie na narty do Austrii?

Austria jest jednym z najpopularniejszych kierunków narciarskich w Europie. Gdy znudzą się nam polskie stoki, chcemy zaznać nowych wrażeń oraz podziwiać wspanialsze widoki. Nasz wybór najczęściej pada wtedy na Alpy. A jeśli alpejskie stoki, to oczywiście w Austrii.

Więcej

witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.72 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.72
/ 5.00 sprawdź