Jakie ubezpieczenie na narty do Austrii?

Austria jest jednym z najpopularniejszych kierunków narciarskich w Europie. Gdy znudzą się nam polskie stoki, chcemy zaznać nowych wrażeń oraz podziwiać wspanialsze widoki. Nasz wybór najczęściej pada wtedy na Alpy. A jeśli alpejskie stoki, to oczywiście w Austrii.

ubezpieczenie do Austrii na narty

Austria jest prawdopodobnie najbardziej dostępnym dla Polaków krajem narciarskim. To tutaj znajdują się najbliżej nas położone szczyty Alp, których widoki zapierają dech w piersiach. Wyjazd narciarski do Austrii będzie również bardziej korzystny pod względem cenowym, niż gdybyśmy wybrali się do Szwajcarii, Francji czy Włoch.

Jakie ubezpieczenie do Austrii na narty?

Wspaniałe widoki i rozległe obszary narciarskie to jedno, ale nie możemy zapominać o bezpieczeństwie na stoku. Jeżeli chodzi o ubezpieczenie na narty Austria jest krajem, w którym z pewnością nam się ono przyda. Zasadniczym powodem jest, to że koszt leczenia w Austrii, może przekroczyć nasze możliwości finansowe, a na pewno tak się stanie, gdy w pobliżu nie będzie publicznej służby zdrowia ("Kassenarzt" lub "Alle Kassen") i trafimy do prywatnej placówki. Nawet w przypadku pobytu w szpitalu publicznej służby zdrowia, musimy liczyć się z kosztami od 12 € do 20,10 € za dzień pobytu (posiadając EKUZ).

Poza wysokimi kosztami leczenia, musimy zwrócić uwagę także na fakt, że w razie wyrządzania szkody na czyimś mieniu, Austriacy z pewnością będą ubiegać się o pokrycie szkód na drodze sądowej. Samodzielnie z pewnością nie chcielibyśmy opłacać np. kosztu zniszczonych nart czy deski. Warto więc zaopatrzyć się w ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym, które można zawrzeć w polisie narciarskiej.
Poza kosztami leczenia i odpowiedzialnością cywilną, niezbędne okaże się również ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków, które wspomoże finansowo naszych najbliższych w razie naszej śmierci lub trwałego uszczerbku na zdrowiu.

Kup ubezpieczenie na narty do Austrii

Ubezpieczenie na narty Austria cennik

Dobre ubezpieczenie do Austrii na narty wbrew pozorom nie jest dużym wydatkiem. W zależności od tego jak długo będzie trwał wyjazd oraz jakie ryzyka zawrzemy w polisie, cena może zaczynać się już od kilku złotych za jeden dzień ochrony. Poniżej przedstawiamy zestawienie cen polis dla jednej osoby na wyjazd do Austrii, w celu uprawiania sportów amatorskich. W zakres ubezpieczenia wchodzą: koszty leczenia, NNW oraz OC. Kalkulacji dokonano w dwóch wariantach pod względem wysokości sum ubezpieczenia oraz w zależności od czasu pobytu -  1 dzień lub 1 tydzień.

  Podstawowa ochrona Wyważona ochrona
Szczegóły ubezpieczenia 1 dzień 7 dni Szczegóły ubezpieczenia 1 dzień 7 dni
Signal Iduna
KL: 20 000 €
NNW: 15 000 zł
OC: 30 000 €
5,46 zł 38,20 zł
KL: 50 000 €
NNW: 30 000 zł
OC: 60 000 €
8,68 zł 60,74 zł
Warta
KL: 80 000 zł
NNW: 10 000 zł
OC: 100 000 zł
10 zł 45 zł
KL: 160 000 zł
NNW: 30 000 zł
OC: 200 000 zł
12 zł 79 zł
Europa
KL: 20 000 €
NNW: 3 000 €
OC: 50 000 €
13,10 zł 91,68 zł
KL: 40 000 €
NNW: 5 000 €
OC: 100 000 €
19,21 zł 134,47 zł
Allianz - - -
KL: 100 000 zł
NNW: 30 000 zł
OC: 100 000 zł
19,10 zł 133,70 zł

Tabela 1: ubezpieczenie na narty Austria cennik
Na podstawie kalkulacji z dnia 23.01.2017

Biorąc pod uwagę ubezpieczenie na narty Austria koszt takiej ochrony wcale nie musi być wysoki. W przeliczeniu na jeden dzień ochrony jest to mniej niż 20 zł na osobę. Oznacza to, że porównaniu z ogólnymi kosztami wyjazdu, polisa jest jednym z najmniejszych kosztów, a jakież ma znaczenie. Zakres oraz sumy ubezpieczenia, zawsze należy dopasować do indywidualnej sytuacji oraz potrzeb, tak więc koszt ubezpieczenia może się różnić, warto jednak zainwestować w odpowiednią ochronę.
 
 
Julietta Pawlak
 
kup ubezpieczenie na narty do Austrii
Poradnik: Jakie ubezpieczenie na narty na Słowację?

Jakie ubezpieczenie na narty na Słowację?

Słowacja jest popularnym kierunkiem wyjazdów na narty. Ten mały kraj leży blisko naszej ojczyzny oraz posiada lepsze warunki atmosferyczne, które sprzyjają zimowym zjazdom ze stoków. Z tego powodu wielu Polaków decyduje się właśnie na ten kurs. 

Więcej

Poradnik: Jakie ubezpieczenie na narty do Czech?

Jakie ubezpieczenie na narty do Czech?

Czechy są dla nas na tyle bliskim terytorialnie państwem, że weekendowy czy nawet kilkudniowy wyjazd na narty nie powinien stanowić dla nikogo problemu. Dzięki położeniu czeskich Tatr przy granicy z Polską, czasem wystarczy wybrać się kilkanaście kilometrów dalej, aby szusować po zagranicznych stokach.

Więcej

Poradnik: Jakie ubezpieczenie na narty do Austrii?

Jakie ubezpieczenie na narty do Austrii?

Austria jest jednym z najpopularniejszych kierunków narciarskich w Europie. Gdy znudzą się nam polskie stoki, chcemy zaznać nowych wrażeń oraz podziwiać wspanialsze widoki. Nasz wybór najczęściej pada wtedy na Alpy. A jeśli alpejskie stoki, to oczywiście w Austrii.

Więcej

witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.72 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.72
/ 5.00 sprawdź