Jak dopasować ubezpieczenie na narty do swoich potrzeb?

Podstawą w wyborze najlepszego dla nas ubezpieczenia jest analiza swoich potrzeb. Gdy szukamy ochrony na czas wyjazdu na narty, powinniśmy zastanowić się, co może być nam potrzebne na takim urlopie. Po przemyśleniu naszych zamierzeń, możemy skorzystać z kalkulatora, który pozwoli nam poznać oferty różnych towarzystw bez konieczności wychodzenia z domu.
 

ubezpieczenie dopasowane do potrzeb narciarza
fot: pixaby.com


Aby otrzymać oferty dopasowane do naszych wyjazdowych potrzeb, musimy wypełnić formularz, w którym zawrzemy podstawowe informacje odnośnie terminu wyjazdu, miejsca, do którego jedziemy oraz planów na spędzanie tam czasu. Ale jakie czynniki wziąć pod uwagę przy wyborze ubezpieczenia na narty?
 

Przejdź do formularza

Assistance ważne przy wyjeździe rodzinnym

Jeśli wybieramy się na narty z rodziną, powinniśmy zadbać, aby nasza polisa zawierała pakiet Assistance. Zakres tego ubezpieczenia określany jest przez każde towarzystwo indywidualnie. To od ubezpieczyciela zależy, jakie świadczenia ubezpieczony będzie miał zapewnione podczas pobytu na urlopie. Zwykle możemy liczyć na:
 

infolinię pomoże znaleźć rozwiązanie w kryzysowej sytuacji, np. wskaże placówkę medyczną, do której możemy się udać, gdy potrzebujemy porady lekarza
pomoc tłumacza gdy trudno będzie nam się porozumieć chociażby z lekarzem
ratownictwo pomoc wyszkolonej ekipy ratowników w górach, jeśli nie będziemy w stanie sami zejść ze stoku lub utkniemy w miejscu, z którego sami się nie wydostaniemy
transport poszkodowanego do Polski gdzie będziemy mogli kontynuować leczenie

źródło: materiały własne
 

To tylko niektóre z usług, jakie oferuje nam pakiet Assistance. Zakres ubezpieczenia zależy od wariantu, jaki wybierzemy. Często ubezpieczenie jest podzielone na dwa lub trzy, z których każde zapewnia dodatkowe świadczenia.

 

Ważne są koszty akcji ratowniczej

Zwykle polisy zawierają to zabezpieczenie w pakiecie Assistance. Ubezpieczyciele zapewniają nam wówczas pokrycie przynajmniej części kosztów takiej akcji. Zwykle możemy liczyć na wsparcie w wysokości od 5 tys. euro do 6 tys. euro. W Polsce ochrona ta nie jest konieczna, ponieważ ratownictwo górskie finansowane jest przez państwo. Za granicą natomiast za pomoc ratowników będziemy musieli zapłacić z własnej kieszeni. Znane są przypadki, kiedy poszkodowany musiał zapłacić kilkadziesiąt tysięcy złotych.

 

Wiele zależy od sposobu uprawiania narciarstwa

W ankietach ubezpieczeniowych funkcjonuje rozróżnienie ze względu na stopień zaawansowania narciarza i sposób uprawiania przez niego tej dyscypliny. Mamy do wyboru:
 

amatorskie uprawianie sportu jeśli jazda na nartach ma służyć odpoczynkowi i rozrywce
ryzykowne uprawianie sportu gdy nastawieni jesteśmy na osiągnięcie maksymalnych wrażeń
sporty ekstremalne czyli takie, które zagrażają naszemu zdrowiu lub życiu

źródło: materiały własne
 

Od tego, jak określimy nasze zamierzenia, będą zależały warunki finansowe i zakres naszej polisy. Im dyscypliny bardziej niebezpieczne, tym wyższe będą koszty takiego ubezpieczenia, ale i zwiększona ochrona.
 

Pamiętajmy, że to, czy uprawiany przez nas sport będzie zaliczany do amatorskiego czy ryzykownego typu, zależy od towarzystwa ubezpieczeniowego. Jeden ubezpieczyciel może uznać amatorską jazdę jako dyscyplinę o mniejszym stopniu ryzyka, inny weźmie pod uwagę narciarstwo w znaczeniu ogólnym i zaliczy tę dyscyplinę do sportów ryzykownych. Aby dowiedzieć się, jakie ryzyko powinniśmy wskazać, należy zapoznać się z OWU danego ubezpieczyciela.
 

Porównaj oferty towarzystw

Co znajdziemy w OWU?

W Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia wymienione są sytuacje, w których ochrona ubezpieczeniowa przestaje działać. Towarzystwo ubezpieczeniowe zastrzega sobie zwykle, że w przypadku wprowadzenia ubezpieczyciela w błąd, może on odmówić wypłacenia odszkodowania. Co więcej, polisa dobrana do innego typu uprawiania sportu niż nasze rzeczywiste zamiary, nie będzie chroniła nas w takim stopniu, w jakim powinna.

Redakcja portalu 
www.ubezpieczenienanarty.pl

 

Poradnik: Jakie ubezpieczenie na narty na Słowację?

Jakie ubezpieczenie na narty na Słowację?

Słowacja jest popularnym kierunkiem wyjazdów na narty. Ten mały kraj leży blisko naszej ojczyzny oraz posiada lepsze warunki atmosferyczne, które sprzyjają zimowym zjazdom ze stoków. Z tego powodu wielu Polaków decyduje się właśnie na ten kurs. 

Więcej

Poradnik: Jakie ubezpieczenie na narty do Czech?

Jakie ubezpieczenie na narty do Czech?

Czechy są dla nas na tyle bliskim terytorialnie państwem, że weekendowy czy nawet kilkudniowy wyjazd na narty nie powinien stanowić dla nikogo problemu. Dzięki położeniu czeskich Tatr przy granicy z Polską, czasem wystarczy wybrać się kilkanaście kilometrów dalej, aby szusować po zagranicznych stokach.

Więcej

Poradnik: Jakie ubezpieczenie na narty do Austrii?

Jakie ubezpieczenie na narty do Austrii?

Austria jest jednym z najpopularniejszych kierunków narciarskich w Europie. Gdy znudzą się nam polskie stoki, chcemy zaznać nowych wrażeń oraz podziwiać wspanialsze widoki. Nasz wybór najczęściej pada wtedy na Alpy. A jeśli alpejskie stoki, to oczywiście w Austrii.

Więcej

witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.72 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.72
/ 5.00 sprawdź