Ile zapłacimy za skipass w polskich miejscowościach?

Polskie ośrodki turystyczne każdego roku przyciągają coraz więcej narciarzy i snowboardzistów. Nawet jeśli nie będziemy mogli liczyć na naturalny śnieg, zostaną uruchomione systemy sztucznego naśnieżania i w pełni będziemy mogli korzystać z uroków zimy. Koszty krótkiego wyjazdu również nie muszą nas przerażać. Dla większości osób wypożyczenie nart czy karnet skipass są w przystępnych cenach.
 
ubezpieczenie wyjazdu narciarskiego
 
fot: pixabay.com
 

Sprawdź oferty ubezpieczeń zimowych


Jedyne co musimy przygotować przed wyjazdem to strój narciarski. Jest to jednorazowy wydatek i będziemy mieli go z głowy przy każdej kolejnej wizycie na stoku. Jak jednak wyglądają ceny karnetów upoważniających nas do korzystania choćby z wyciągów? Poniżej przedstawiamy cenniki skipassów w najpopularniejszych polskich ośrodkach w sezonie 2015/2016.
 

Białka Tatrzańska

Najpopularniejszy ośrodek narciarski w Polsce w tym roku nieznacznie podwyższył ceny oferowanych skipassów. Raz zakupiony karnet będzie obowiązywał w kilku stacjach. TatrySki jest ważny na terenie: Kotelnicy Białczańskiej, Banii, Kaniówki (Białka Tatrzańska), Hawrań (Jurgów), Czorsztyn-Ski (Kluszkowce), Kozińca i Grapy Litwinki (Czarna Góra). Przykładowe ceny karnetów w wysokim sezonie wyglądają następująco:
 
Czas Dorośli
(16-60 lat)
Dzieci (10-15 lat)
i seniorzy (60+)
Dzieci
(<10 lat)
6 godzin 85 75 70
1 dzień 105 95 90
2 dni 175 155 145
6 dni 425 365 335
 

Zieleniec

Specyficzny klimat Zieleńca pozwala na szusowanie po stokach nawet gdy cały kraj zapomniał już o śniegu. Nie tylko trasy, ale również cała okolica jest pokryta naturalnym, białym puchem. Osoby odwiedzające ośrodek w niskim sezonie, czyli do 24 grudnia i od 29 lutego mogą liczyć na niższe ceny. Wybierając określone pensjonaty w Zieleńcu możemy skorzystać z promocji Free Ski, dzięki której otrzymamy darmowy karnet. Pozostałe osoby będą musiały zapłacić:
 
Czas Normalny Ulgowy
6 godzin 75 65
1 dzień 85 70
2 dni 160 135
6 dni 370 310
 
 

Czarna Góra

Skipass dostępny w Czarnej Górze obowiązuje w trzech stacjach narciarskich: Czarna Góra, Kamienica i Lądek Zdrój. Poniższa tabela przedstawia ceny karnetów w wysokim sezonie, czyli tym najbardziej obleganym przez narciarzy. Wybierając się wcześniej lub później zapłacimy kilka złotych mniej. Posiadając ten skipass możemy również bezpłatnie korzystać z busa kursującego pomiędzy trzema stacjami ośrodka Śnieżnik.
 
Czas Normalny Ulgowy
4 godziny 72 62
1 dzień 89 69
2 dni 160 139
6 dni 435 369

 

Ubezpieczenie na wyjazd narciarski


 
Każdy z nas może pozwolić sobie na wyjazd na narty i spróbować swoich sił na stoku. Gdy jest to krótki weekendowy wypad, nie będziemy musieli ponosić dużych kosztów. Dotarcie do polskich ośrodków narciarskich zajmie nam jedynie kilka godzin. Uprawiając sporty zimowe po raz pierwszy, musimy zwracać szczególną uwagę na bezpieczeństwo. Przed wyjazdem powinniśmy wykupić polisę narciarską. Jej podstawowa wersja pokryje koszty ewentualnego leczenia, które w przypadku upadków na stoku bardzo często są koniecznością. Oprócz tego możemy wybrać dodatkowe opcje takie jak choćby ubezpieczenie sprzętu na wypadek kradzieży, zgubienia lub zniszczenia.
 
Julietta Maciejak
 
Poradnik: Jakie ubezpieczenie na narty na Słowację?

Jakie ubezpieczenie na narty na Słowację?

Słowacja jest popularnym kierunkiem wyjazdów na narty. Ten mały kraj leży blisko naszej ojczyzny oraz posiada lepsze warunki atmosferyczne, które sprzyjają zimowym zjazdom ze stoków. Z tego powodu wielu Polaków decyduje się właśnie na ten kurs. 

Więcej

Poradnik: Jakie ubezpieczenie na narty do Czech?

Jakie ubezpieczenie na narty do Czech?

Czechy są dla nas na tyle bliskim terytorialnie państwem, że weekendowy czy nawet kilkudniowy wyjazd na narty nie powinien stanowić dla nikogo problemu. Dzięki położeniu czeskich Tatr przy granicy z Polską, czasem wystarczy wybrać się kilkanaście kilometrów dalej, aby szusować po zagranicznych stokach.

Więcej

Poradnik: Jakie ubezpieczenie na narty do Austrii?

Jakie ubezpieczenie na narty do Austrii?

Austria jest jednym z najpopularniejszych kierunków narciarskich w Europie. Gdy znudzą się nam polskie stoki, chcemy zaznać nowych wrażeń oraz podziwiać wspanialsze widoki. Nasz wybór najczęściej pada wtedy na Alpy. A jeśli alpejskie stoki, to oczywiście w Austrii.

Więcej

witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.72 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.72
/ 5.00 sprawdź