Europejskie szusowanie - przegląd tras narciarskich

Lubimy zimowe szaleństwo na stoku i chcemy zwiedzać nowe miejsca. Do jakich ośrodków w Europie warto wybrać się w tym celu? Które państwa i kurorty zapewnią nam najwięcej satysfakcji? Oto kilka propozycji, z których każdy fan zimowych atrakcji wybierze coś dla siebie.

ubezpieczenie na wyjazd narciarski do Alp
fot: pixabay.com

    Przekalkuluj przed wyjazdem


Prawdziwym rajem dla miłośników szusowania są bez wątpienia Alpy. Mnogość tras o każdej skali trudności i piękne widoki to znak rozpoznawczy alpejskich stoków. Przykładem mogą być Alpy Walijskie w Szwajcarii. Blisko 30 ośrodków położonych jest tu na wysokości co najmniej 2800 m n.p.m. To najwyższej położony alpejski rejon narciarski. W Szwajcarii warto odwiedzić także Alpy Berneńskie – ogólnodostępne i idealne dla tych, którzy poza rekreacyjnymi zjazdami pragną również atrakcji poza stokiem.

Biała Italia

Ciekawą opcją są również włoskie trasy. Region Tyrolu oferuje trasy o każdym poziomie trudności – zarówno zjazdowe jak i biegowe. Nie bez znaczenia jest też najwyższa jakość przygotowania stoków i tras. Miejsca takie jak Plan de Corones czy Val Gardena należą do najbardziej popularnych wyborów wielu turystów. We Włoszech naturalnym wyborem wydaje się także słynne Trentino oferujące aż 2 tysiące kilometrów doskonałych narciarskich tras.

Po sąsiedzku

Tuż za granicami Polski możemy znaleźć wiele ciekawych miejsc dla narciarzy m.in. na Słowacji. Tatry Niżne to świetny wybór – oświetlone trasy, parki dla snowboardzistów, przytulne kawiarnie przy wyciągach, które poruszają się ze sporą przepustowością i rzadko bywają przepełnione. Chopok czy Jasna to ledwie dwa przykłady takich miejsc. Poza Tatrami Niżnymi do wyboru mamy również Tatry Wysokie. Tu prym wiodą 3 kurorty – Tatrzańska Łomnica, Szczyrbskie Jezioro oraz Stary Smokowiec. Dzięki specjalnym systemom naśnieżania trasy w tym rejonie regularnie są czynne przez przynajmniej 4 miesiące w roku.

Zima latem? Czemu nie!

Coraz popularniejsze stają się lodowce. Tam zimowe szaleństwo trwa często przez cały rok, bądź przynajmniej przez jego znaczną część. Do najpopularniejszych miejsc należą  np. Folgefonna w Norwegii, gdzie dzienna cena skipassu dla dorosłej osoby wynosi ok. 40 euro, a obiekt robi naprawdę spore wrażenie. Czynny jest nawet w lipcu. Ciekawym miejscem jest również austriackie Dachstein – tu możemy bawić się do połowy lipca, a następnie po przerwie obiekt wraca do użytku około listopada. To co przemawia za tym miejscem to małe kolejki, ciekawe stoki i wiele niekoniecznie snowboardowych atrakcji w pobliżu samych stoków.

Jakub Olejnik

    Dopasowane polisy narciarskie

 

Poradnik: Jakie ubezpieczenie na narty na Słowację?

Jakie ubezpieczenie na narty na Słowację?

Słowacja jest popularnym kierunkiem wyjazdów na narty. Ten mały kraj leży blisko naszej ojczyzny oraz posiada lepsze warunki atmosferyczne, które sprzyjają zimowym zjazdom ze stoków. Z tego powodu wielu Polaków decyduje się właśnie na ten kurs. 

Więcej

Poradnik: Jakie ubezpieczenie na narty do Czech?

Jakie ubezpieczenie na narty do Czech?

Czechy są dla nas na tyle bliskim terytorialnie państwem, że weekendowy czy nawet kilkudniowy wyjazd na narty nie powinien stanowić dla nikogo problemu. Dzięki położeniu czeskich Tatr przy granicy z Polską, czasem wystarczy wybrać się kilkanaście kilometrów dalej, aby szusować po zagranicznych stokach.

Więcej

Poradnik: Jakie ubezpieczenie na narty do Austrii?

Jakie ubezpieczenie na narty do Austrii?

Austria jest jednym z najpopularniejszych kierunków narciarskich w Europie. Gdy znudzą się nam polskie stoki, chcemy zaznać nowych wrażeń oraz podziwiać wspanialsze widoki. Nasz wybór najczęściej pada wtedy na Alpy. A jeśli alpejskie stoki, to oczywiście w Austrii.

Więcej

witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.72 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.72
/ 5.00 sprawdź