Co narciarz powinien wiedzieć o ubezpieczeniu

Wykupienie polisy ubezpieczeniowej na wyjazd to dopiero początek. By ubezpieczenie zapewniło nam rzeczywistą ochronę powinniśmy wiedzieć, jak zachować się w razie wypadku i znać swoje obowiązki, wynikające z umowy ubezpieczenia. Tylko wówczas do minimum ograniczymy zarówno stres wynikający ze zdarzenia, jak i ewentualne komplikacje i problemy związane z udzieleniem pomocy, leczeniem, a następnie transportem do kraju.
 

ubezpieczenie dla narciarzy
fot: pixabay.com


Wykupienie polisy ubezpieczeniowej to ważna i zarazem rozsądna decyzja, ale warto również wiedzieć, jak postępować w sytuacji, gdy naszemu ubezpieczeniu przyjdzie spełnić swoją rolę. Mając tę wiedzę ograniczymy do niezbędnego minimum kłopoty z formalnościami dotyczącymi skorzystania z polisy, zorganizowania leczenia, transportu i wreszcie wypłaty świadczenia.
 

Przed wyjazdem
1. Zazwyczaj ubezpieczyciel wymaga niezwłocznego poinformowania o zajściu zdarzenia objętego ubezpieczeniem. Choć jeśli koszt leczenia nie przekracza 100 euro na ogół można z tym poczekać do powrotu z zagranicy.
2. Polisę można mieć przy sobie, najlepiej razem z dokumentami, z którymi się nie rozstajemy. Często wystarczą takie informacje jak nazwa ubezpieczyciela, alarmowy numer telefonu do ubezpieczyciela oraz numer polisy.
3. Kupujący polisę online powinni ją koniecznie wydrukować. Po spisaniu najważniejszych informacji i dołączeniu kartki z nimi do dokumentów, kopię pakujemy do walizki, a jeden egzemplarz, na wszelki wypadek zostawmy w domu.
4. Dobrym pomysłem jest wpisanie numeru centrum alarmowego oraz numeru polisy do telefonu komórkowego. To ułatwi też zadanie służbom ratowniczym, jeśli ubezpieczony będzie nieprzytomny.
źródło: materiały własne
 

Kup polisę


Postępowanie w razie zachorowania lub wypadku

Gdy ubezpieczony zachoruje lub ulegnie wypadkowi powinien skontaktować się z centrum alarmowym ubezpieczyciela i postępować zgodnie z zaleceniami przekazanymi przez konsultanta. To ubezpieczyciel monitoruje pomoc, jaka udzielana jest ubezpieczonemu, organizując jednocześnie pokrycie kosztów związanych z wypadkiem. Ubezpieczony powinien jedynie opisać zdarzenie, określić, gdzie jest, ewentualnie poinformować do jakiej placówki został przetransportowany.
 

Postępowanie w trakcie leczenia

Ubezpieczyciel zawsze skłania się do tego, by jak najkrócej leczyć ubezpieczonego w zagranicznym szpitalu i możliwe szybko przetransportować go do Polski, gdzie leczenie będzie kontynuowane na koszt państwa, czyli w placówce publicznej służby zdrowia.

Jeżeli konieczny będzie pobyt w szpitalu wówczas placówka rozliczy się z ubezpieczycielem, z pominięciem ubezpieczonego, ale z pewnością wszystkie dokumenty związane z leczeniem (diagnozy, wyniki badań, zdjęcia, ekspertyzy, wypis ze szpitala, rachunki za zakup środków opatrunkowych, niezbędnych, przepisanych przez lekarza leków, ortez, gorsetów itd.) mogą przyspieszyć formalności przy ubieganiu się o wypłatę świadczenia z polisy NNW z tytułu uszczerbku na zdrowiu.
 

Postępowanie po powrocie do kraju

Po powrocie do kraju ubezpieczony powinien zgłosić szkodę, a do wniosku o wypłatę świadczenia dołączyć zgromadzona dokumentację, rachunki, kwity i inne dokumenty potwierdzające zajście zdarzenia. Na ogół ubezpieczony ma na to 7 dni po powrocie.
 

Oferta dla CiebieRedakcja portalu 
www.ubezpieczenienanarty.pl

 

Poradnik: Jakie ubezpieczenie na narty na Słowację?

Jakie ubezpieczenie na narty na Słowację?

Słowacja jest popularnym kierunkiem wyjazdów na narty. Ten mały kraj leży blisko naszej ojczyzny oraz posiada lepsze warunki atmosferyczne, które sprzyjają zimowym zjazdom ze stoków. Z tego powodu wielu Polaków decyduje się właśnie na ten kurs. 

Więcej

Poradnik: Jakie ubezpieczenie na narty do Czech?

Jakie ubezpieczenie na narty do Czech?

Czechy są dla nas na tyle bliskim terytorialnie państwem, że weekendowy czy nawet kilkudniowy wyjazd na narty nie powinien stanowić dla nikogo problemu. Dzięki położeniu czeskich Tatr przy granicy z Polską, czasem wystarczy wybrać się kilkanaście kilometrów dalej, aby szusować po zagranicznych stokach.

Więcej

Poradnik: Jakie ubezpieczenie na narty do Austrii?

Jakie ubezpieczenie na narty do Austrii?

Austria jest jednym z najpopularniejszych kierunków narciarskich w Europie. Gdy znudzą się nam polskie stoki, chcemy zaznać nowych wrażeń oraz podziwiać wspanialsze widoki. Nasz wybór najczęściej pada wtedy na Alpy. A jeśli alpejskie stoki, to oczywiście w Austrii.

Więcej

witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.72 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.72
/ 5.00 sprawdź