Alpejski klimat zachęcający nas do narciarskiego wyjazdu

Wraz z pierwszym śniegiem pojawiają obawy Polaków. Jedni mają nadzieję, że nie utrudni nam codziennych czynności, inni natomiast nie mogą się doczekać wielkich połaci, które zapewnią możliwości do uprawiania sportów zimowych. Nie martwią się tym jednak osoby, które na swój narciarski „wypoczynek” chcą się udać za granicę. Alpejskie ośrodki narciarskie z pewnością nie sprawią zawodu odwiedzającym.
 
alpy - ubezpieczenie na wyjazd
fot: pixabay.com

Śnieg jest z pewnością jednym z powodów, dla którego wolimy pojechać za granicę niż na nasze stoki. Kurorty narciarskie znajdujące się w wyższych partiach gwarantują możliwość zjazdów nawet przez cały rok. Doskonale przygotowane ośrodki będą miejscem idealnym dla osób bardzo wymagających, jednak w alpejskich ośrodkach swoje miejsce znajdą także początkujący oraz rodziny z dziećmi.

Zadbaj o bezpieczeństwo na stoku

Niesamowite widoki

Alpy to z pewnością śnieg, ale również niesamowite widoki. W zależności od miejsca, które wybierzemy, możemy podziwiać najwspanialsze i najbardziej okazałe szczyty Europy. Nie znajdziemy chyba osoby, która nie chciałaby szusować zboczami Matterhornu czy Mont Blanc. Taki krajobraz z pewnością zrekompensuje ceny wyjazdu, który niestety będzie wyższy niż weekendowy wypad do Zieleńca. Warto jednak poznać możliwości jakie dają nam trasy znajdujące się na stokach czterotysięczników.
 

Doskonała infrastruktura

Jeżeli mowa o trasach to koniecznie musimy wspomnieć o doskonałych warunkach czekających na nas w zagranicznych kurortach. Infrastruktura narciarska jest w pełni unowocześniona i nieustannie modernizowana. Wprowadzane są kolejne udogodnienia, które mają zapewnić bezpieczeństwo i wygodę narciarzy. W większości oświetlone trasy pozwalają szusować przez cały dzień, a niektóre miejsca nawet i w nocy. Często do naszej dyspozycji są także snowparki, bordercross, halpipe, czy heli-skiing. Możliwości te zadowolą osoby, które liczą na coś więcej niż zwykły zjazd nartostradą.
 

Bogate Apres Ski

A co po nartach? Oczywiście karczmy, restauracje, lokalne puby, dyskoteki oraz wiele innych  miejsc, które pozwolą jak najlepiej spędzić czas poza stokiem. Dzięki bogatej ofercie Apres Ski zaznamy prawdziwego charakteru ośrodków narciarskich, które żyją zarówno dniem jak i nocą. Polecamy spróbowanie lokalnych przysmaków oraz zapoznanie się ze swoistą kulturą rodowitych mieszkańców danych regionów.
 
 


 

Wyjazd w Alpy może okazać się nieco droższy niż kilkudniowy pobyt w polskich górach. Oprócz opłat w kurortach musimy doliczyć do kosztów także przejazd oraz dodatkowe opłaty. Ceny może są i wyższe, ale warunki alpejskich kurortów również znacznie przewyższają te panujące w Polsce. Rodzime stoki możemy odwiedzić w ciągu jednej zimy kilkukrotnie, wybierając się jedynie na weekendowe szaleństwo. Na wyjazd w Alpy zdecydowanie musimy poświęcić kilka dni, ale za to jak wspaniałych. Obca kultura, nowoczesna infrastruktura, lepiej przystosowane trasy, a przede wszystkich bardziej okazałe.
 
Julietta Maciejak
 
Poradnik: Jakie ubezpieczenie na narty na Słowację?

Jakie ubezpieczenie na narty na Słowację?

Słowacja jest popularnym kierunkiem wyjazdów na narty. Ten mały kraj leży blisko naszej ojczyzny oraz posiada lepsze warunki atmosferyczne, które sprzyjają zimowym zjazdom ze stoków. Z tego powodu wielu Polaków decyduje się właśnie na ten kurs. 

Więcej

Poradnik: Jakie ubezpieczenie na narty do Czech?

Jakie ubezpieczenie na narty do Czech?

Czechy są dla nas na tyle bliskim terytorialnie państwem, że weekendowy czy nawet kilkudniowy wyjazd na narty nie powinien stanowić dla nikogo problemu. Dzięki położeniu czeskich Tatr przy granicy z Polską, czasem wystarczy wybrać się kilkanaście kilometrów dalej, aby szusować po zagranicznych stokach.

Więcej

Poradnik: Jakie ubezpieczenie na narty do Austrii?

Jakie ubezpieczenie na narty do Austrii?

Austria jest jednym z najpopularniejszych kierunków narciarskich w Europie. Gdy znudzą się nam polskie stoki, chcemy zaznać nowych wrażeń oraz podziwiać wspanialsze widoki. Nasz wybór najczęściej pada wtedy na Alpy. A jeśli alpejskie stoki, to oczywiście w Austrii.

Więcej

witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.72 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.72
/ 5.00 sprawdź