Ubezpieczenie sprzętu narciarskiego - na co zwrócić uwagę?

Jeśli jesteś fanem białego szaleństwa i wykupiłeś ubezpieczenie swojego sprzętu sportowego, powinieneś zwrócić uwagę na to, w jakiej sytuacji otrzymasz odszkodowanie, a kiedy ubezpieczyciel ma prawo do odmowy wypłaty świadczenia. Za zniszczone narty otrzymasz odszkodowanie z tytułu polisy, która obejmuje swoim zakresem sprzęt sportowy.

Najczęściej tego typu polisa obejmuje szkody powstałe w wyniku wypadku czy zejścia lawiny, a także kradzieży. Pamiętaj jednak, że nie odzyskasz pieniędzy, jeśli sprzęt skradziono Ci na stoku. Na wypłatę zadośćuczynienia jest szansa jedynie wówczas, gdy ekwipunek zginie z zamkniętego pokoju hotelowego, schowka, na który masz pokwitowanie lub zamkniętego bagażnika.

Ważne jest również to, że nie każde ubezpieczenie obejmuje swoją ochroną dodatkowy sprzęt, czyli kask, gogle, buty narciarskie i kombinezon. Dlatego wykupując polisę, powinieneś sprawdzić, co ubezpieczyciel rozumie pod hasłem "sprzęt sportowy". Jeżeli w dołączonych do polisy ogólnych warunkach wyczytasz, że oprócz sprzętu ubezpieczony jest także osprzęt i ekwipunek, powinieneś również sprawdzić, co oznaczają dla towarzystwa ubezpieczeniowego te pojęcia.


Jak ubezpieczyciel wyceni zniszczony lub utracony sprzęt?


Przy wypłacie odszkodowania ubezpieczyciel wycenia utracony sprzęt według różnych wartości.

✓  Jeśli zniszczony sprzęt oddajemy do naprawy, firma ubezpieczeniowa pokrywa koszty wskazane na naszej fakturze lub rachunku za naprawę.

✓  Jeżeli sprzęt nie nadaje się do naprawy lub utracimy go w wyniku kradzieży, może on być wyceniony na dwa sposoby:

-  wycena według wartości rzeczywistej, czyli aktualnej ceny na rynku z uwzględnieniem zużycia sprzętu (mniej korzystna dla ubezpieczonego),

- wycena według wartości odtworzeniowej (czyli nowej) lub rynkowej. Za takie odszkodowanie możemy odkupić nowy sprzęt o tych samych parametrach, co utracony.

Porównaj ubezpieczenia >>

Poradnik: Jakie ubezpieczenie na narty na Słowację?

Jakie ubezpieczenie na narty na Słowację?

Słowacja jest popularnym kierunkiem wyjazdów na narty. Ten mały kraj leży blisko naszej ojczyzny oraz posiada lepsze warunki atmosferyczne, które sprzyjają zimowym zjazdom ze stoków. Z tego powodu wielu Polaków decyduje się właśnie na ten kurs. 

Więcej

Poradnik: Jakie ubezpieczenie na narty do Czech?

Jakie ubezpieczenie na narty do Czech?

Czechy są dla nas na tyle bliskim terytorialnie państwem, że weekendowy czy nawet kilkudniowy wyjazd na narty nie powinien stanowić dla nikogo problemu. Dzięki położeniu czeskich Tatr przy granicy z Polską, czasem wystarczy wybrać się kilkanaście kilometrów dalej, aby szusować po zagranicznych stokach.

Więcej

Poradnik: Jakie ubezpieczenie na narty do Austrii?

Jakie ubezpieczenie na narty do Austrii?

Austria jest jednym z najpopularniejszych kierunków narciarskich w Europie. Gdy znudzą się nam polskie stoki, chcemy zaznać nowych wrażeń oraz podziwiać wspanialsze widoki. Nasz wybór najczęściej pada wtedy na Alpy. A jeśli alpejskie stoki, to oczywiście w Austrii.

Więcej

witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.72 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.72
/ 5.00 sprawdź