Jak wybrać dobrą polisę dla dziecka na ferie?

Wysyłając dziecko na ferie zimowe należy pamiętać o zapewnieniu mu pełnego bezpieczeństwa. Na stoku nie trudno o nieszczęśliwy wypadek. Szczególnie powinniśmy o tym pamiętać gdy nasza pociecha dopiero uczy się jeździć. Biorąc pod uwagę jeszcze brak rozwagi u nieletnich ubezpieczenie wydaje się być koniecznością. Polisa ubezpieczeniowa może w tym pomóc. Ale jak ją dobrze wybrać?


1. Kieruj się zdrowym rozsądkiem i wiedzą na temat miejsc, w których znajdzie się Twoje dziecko.


2. Warto omijać polisy o najniższej składce. Tania polisa ma zwykle ograniczony zakres i podstawową sumę ubezpieczenia. Może nie wystarczyć na pokrycie kosztów pomocy medycznej w cięższych przypadkach.


3. Istotne jest, co wchodzi w zakres ochrony ubezpieczeniowej. Ryzyko nieszczęśliwego wypadku związane np. z uprawianiem sportów zimowych jest większe i dlatego wymaga dodatkowej składki.


4. Dobrze zweryfikować, czy ubezpieczenie gwarantuje bezgotówkowe rozliczenie różnych kosztów poniesionych na skutek nagłej choroby lub nieszczęśliwego wypadku za granicą, a także czy jest możliwe bezgotówkowe rozliczenie kosztów wizyt lekarskich, konsultacji medycznych, dojazdu lekarza, kupna lekarstw, transportu dziecka z miejsca wypadku do najbliższej placówki służby zdrowia.


5. Dobrze sprawdzić, czy ubezpieczyciel gwarantuje pakiet assistance. W razie nieszczęśliwego wypadku, zachorowania, bez względu na porę dnia i nocy zostanie udzielona natychmiastowa pomoc Twojemu dziecku. Tam również uzyskasz informacje jak załatwić wszelkie formalności na miejscu.


6. Warto również pomyśleć o ubezpieczeniu samego sprzętu narciarskiego, które dziecko zabiera ze sobą na ferie. Ubezpieczenie takie może zapewnić zwrot wartości sprzętu, który uległ zniszczeniu podczas nieszczęśliwego wypadku lub został skradziony.

Porównaj ubezpieczenia >>

Poradnik: Jakie ubezpieczenie na narty na Słowację?

Jakie ubezpieczenie na narty na Słowację?

Słowacja jest popularnym kierunkiem wyjazdów na narty. Ten mały kraj leży blisko naszej ojczyzny oraz posiada lepsze warunki atmosferyczne, które sprzyjają zimowym zjazdom ze stoków. Z tego powodu wielu Polaków decyduje się właśnie na ten kurs. 

Więcej

Poradnik: Jakie ubezpieczenie na narty do Czech?

Jakie ubezpieczenie na narty do Czech?

Czechy są dla nas na tyle bliskim terytorialnie państwem, że weekendowy czy nawet kilkudniowy wyjazd na narty nie powinien stanowić dla nikogo problemu. Dzięki położeniu czeskich Tatr przy granicy z Polską, czasem wystarczy wybrać się kilkanaście kilometrów dalej, aby szusować po zagranicznych stokach.

Więcej

Poradnik: Jakie ubezpieczenie na narty do Austrii?

Jakie ubezpieczenie na narty do Austrii?

Austria jest jednym z najpopularniejszych kierunków narciarskich w Europie. Gdy znudzą się nam polskie stoki, chcemy zaznać nowych wrażeń oraz podziwiać wspanialsze widoki. Nasz wybór najczęściej pada wtedy na Alpy. A jeśli alpejskie stoki, to oczywiście w Austrii.

Więcej

witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.72 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.72
/ 5.00 sprawdź