Dlaczego nie opłaca się ubezpieczać nart od kradzieży?

Nikt nie wypłaci nam odszkodowania za sprzęt pozostawiony bez opieki przed barem, czy skradziony z bagażnika dachowego, a takich przypadków jest najwięcej. Narty musiałyby zginąć z zamkniętego bagażnika samochodu, pokoju hotelowego lub przechowalni, w której pozostawiliśmy je za pokwitowaniem.Jeżeli natomiast zostaniemy napadnięci i ukradną nam narty, ubezpieczyciel pokryje straty.Kiedy działa polisa od kradzieży?


Jeżeli chodzi o kradzież sprzętu sportowego to ubezpieczyciele wprowadzają tu spore ograniczenia. Naprawdę trzeba się dobrze postarać, aby sprzęt zginął nam zgodnie z ogólnymi warunkami ubezpieczenia (OWU), a przypomnijmy - tylko taka sytuacja (mieszcząca się w przepisach OWU) uprawnia nas do ubiegania się o odszkodowanie.


Ubezpieczenie obejmuje sprzęt sportowy, jedynie wtedy, gdy jest on:


✓  pod bezpośrednią opieką ubezpieczonego,

✓  powierzony zawodowemu przewoźnikowi na podstawie dokumentu przewozowego,

✓  zostawiony w przechowalni bagażu za pokwitowaniem,

✓  w zamkniętym pomieszczeniu bagażowym na dworcu lub w hotelu,

✓  w zamkniętym pomieszczeniu w miejscu zakwaterowania ubezpieczonego,

✓  w zamkniętym pojeździe samochodowym, pod warunkiem umieszczenia sprzętu sportowego w zamkniętym bagażniku lub w lukach bagażowych,

✓  w zamkniętej kabinie przyczepy lub jednostki pływającej.


Takie warunki stawia praktycznie każdy ubezpieczyciel. Czy w takim razie do czegokolwiek przyda nam się ubezpieczenie sprzętu sportowego? Tak. Ponieważ chroni ono nie tylko przed kradzieżą, ale również przed zniszczeniem w czasie wypadku.


Od czego chroni ubezpieczenie sprzętu?


Najczęściej odszkodowanie należy się za utratę, zniszczenie lub uszkodzenie sprzętu sportowego powstałego wskutek:

✓  zdarzenia losowego, m.in. pożaru, huraganu, powodzi, ulewy, gradu, lawiny, bezpośredniego uderzenia pioruna, trzęsienia, osuwania się ziemi, wydostania się wody z urządzeń wodno-kanalizacyjnych;

✓  akcji ratowniczej prowadzonej w związku z w/w zdarzeniami losowymi
wypadku w komunikacji lądowej, wodnej lub powietrznej;

✓  udokumentowanej kradzieży z włamaniem lub rabunku;

✓  nieszczęśliwego wypadku lub nagłego zachorowania poświadczonych przez diagnozę lekarską, w wyniku których Ubezpieczony został pozbawiony możliwości zabezpieczenia sprzętu sportowego;

✓  zaginięcia, jeżeli sprzęt sportowy został powierzony zawodowemu przewoźnikowi na podstawie dokumentów przewozowych lub został oddany do przechowalni za pokwitowaniem;

✓  uszkodzenia lub zniszczenia sprzętu sportowego podczas uprawiania sportów, jeżeli nastąpiło na skutek nieszczęśliwego wypadku poświadczonego diagnozą lekarską.


Uwaga! Niektórzy ubezpieczyciele ograniczają zakres ubezpieczenia sprzętu. Dlatego przez zakupem polisy należy sprawdzić, za jakie zdarzenia dostaniemy odszkodowanie.

Porównaj ubezpieczenia >>

Poradnik: Jakie ubezpieczenie na narty na Słowację?

Jakie ubezpieczenie na narty na Słowację?

Słowacja jest popularnym kierunkiem wyjazdów na narty. Ten mały kraj leży blisko naszej ojczyzny oraz posiada lepsze warunki atmosferyczne, które sprzyjają zimowym zjazdom ze stoków. Z tego powodu wielu Polaków decyduje się właśnie na ten kurs. 

Więcej

Poradnik: Jakie ubezpieczenie na narty do Czech?

Jakie ubezpieczenie na narty do Czech?

Czechy są dla nas na tyle bliskim terytorialnie państwem, że weekendowy czy nawet kilkudniowy wyjazd na narty nie powinien stanowić dla nikogo problemu. Dzięki położeniu czeskich Tatr przy granicy z Polską, czasem wystarczy wybrać się kilkanaście kilometrów dalej, aby szusować po zagranicznych stokach.

Więcej

Poradnik: Jakie ubezpieczenie na narty do Austrii?

Jakie ubezpieczenie na narty do Austrii?

Austria jest jednym z najpopularniejszych kierunków narciarskich w Europie. Gdy znudzą się nam polskie stoki, chcemy zaznać nowych wrażeń oraz podziwiać wspanialsze widoki. Nasz wybór najczęściej pada wtedy na Alpy. A jeśli alpejskie stoki, to oczywiście w Austrii.

Więcej

witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.72 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.72
/ 5.00 sprawdź