Co powinna obejmować polisa miłośnika białego szaleństwa?

Planując wyjazd na narty szukamy atrakcyjnego miejsca na szusowanie po stokach, wyjmujemy z szaf i piwnic cały narciarski ekwipunek i ćwiczymy kondycję. Słowem, spraw na głowie miłośnika białego szaleństwa jest co nie miara. Najważniejsze jednak, by do walizki obowiązkowo zabrać, jako jedną z najważniejszych rzeczy, solidną polisę. To gwarancja naprawdę udanych ferii.

Co powinna obejmować taka polisa?


✓  KL - koszty leczenia


✓  Koszty transportu i repatriacji


✓  Koszty poszukiwania i ratownictwa górskiego


✓  NNW- Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków


✓  OC - Odpowiedzialność Cywilna za szkody wyrządzone osobom trzecim


✓  Ubezpieczenie sprzętu sportowego


✓  Usługi AssistanceWykupując ubezpieczenie od kosztów leczenia przy wyjazdach narciarskich należy pamiętać o tym, żeby uwzględnić cel wyjazdu. Zazwyczaj nawet amatorskie uprawianie narciarstwa i snowbordu jest dodatkowo płatne. Warto na to zwrócić uwagę, by przy zgłoszeniu szkody nie okazało się, że to nie było objęte ochroną.


Są różne rodzaje zimowych sportów amatorskich. Narciarstwo czy snowboard należą do najbardziej popularnych dyscyplin, ale są też bardziej wyczynowe – typu heliskiing, heliboarding, w których możliwość wystąpienia wypadku jest dużo większa. Dlatego polisa z zakresem ochrony ubezpieczeniowej rozszerzonym o zdarzenia wynikające z uprawiania takich sportów jest droższa.


Należy dokładnie wyjaśnić agentowi, gdzie jedziemy i co tam będziemy robić, żeby zakupiona polisa odpowiadała ryzykom, które mogą nas spotkać.

Porównaj ubezpieczenia >>

Poradnik: Jakie ubezpieczenie na narty na Słowację?

Jakie ubezpieczenie na narty na Słowację?

Słowacja jest popularnym kierunkiem wyjazdów na narty. Ten mały kraj leży blisko naszej ojczyzny oraz posiada lepsze warunki atmosferyczne, które sprzyjają zimowym zjazdom ze stoków. Z tego powodu wielu Polaków decyduje się właśnie na ten kurs. 

Więcej

Poradnik: Jakie ubezpieczenie na narty do Czech?

Jakie ubezpieczenie na narty do Czech?

Czechy są dla nas na tyle bliskim terytorialnie państwem, że weekendowy czy nawet kilkudniowy wyjazd na narty nie powinien stanowić dla nikogo problemu. Dzięki położeniu czeskich Tatr przy granicy z Polską, czasem wystarczy wybrać się kilkanaście kilometrów dalej, aby szusować po zagranicznych stokach.

Więcej

Poradnik: Jakie ubezpieczenie na narty do Austrii?

Jakie ubezpieczenie na narty do Austrii?

Austria jest jednym z najpopularniejszych kierunków narciarskich w Europie. Gdy znudzą się nam polskie stoki, chcemy zaznać nowych wrażeń oraz podziwiać wspanialsze widoki. Nasz wybór najczęściej pada wtedy na Alpy. A jeśli alpejskie stoki, to oczywiście w Austrii.

Więcej

witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.72 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.72
/ 5.00 sprawdź