X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.

Ubezpieczenia na narty i snowboard

Ubezpieczenie dla najmłodszych narciarzy

dziecko na stoku
Najczęściej o ubezpieczeniu narciarskim myśli się w kontekście kosztów leczenia w razie wypadku do jakiego doszło podczas szusowania na stoku za granicą. Wydaje się więc, że jeśli dziecko wyjeżdża na obóz narciarski, albo z rodzicami w polskie góry nie ma potrzeby martwić się o ubezpieczenie. Nic bardziej błędnego!

Najczęściej o ubezpieczeniu narciarskim myśli się w kontekście kosztów leczenia w razie wypadku do jakiego doszło podczas szusowania na stoku za granicą. Wydaje się więc, że jeśli dziecko wyjeżdża na obóz narciarski, albo z rodzicami w polskie góry nie ma potrzeby martwić się o ubezpieczenie. Nic bardziej błędnego!

ubezpieczenie narciarskie dla dzieci
fot: pixabay.com

Dziecko opiekę medyczną będzie miało zapewnioną w ramach publicznej służby zdrowia, ale jeśli złamie nogę, która na pewno będzie później wymagała rehabilitacji, nie otrzymamy żadnego świadczenia. Dzieci na ogół korzystają z polis NNW, o których zawarcie na początku roku szkolnego dba placówka szkolna.

Porównaj ubezpieczenia narciarskie


Lepsze takie ubezpieczenie niż żadne...

...ale i ono może mieć dwa mankamenty: niska suma ubezpieczenia i wyłączenia, w więc katalog zdarzeń, za skutki których ubezpieczyciel nie ponosi odpowiedzialności. Niewykluczone, że narciarstwo, jako sport wyczynowy, podnoszący ryzyko wystąpienia urazu u ubezpieczonego jest jedynym z punktów, jakie znajdziemy wśród wyłączeń w warunkach ubezpieczenia.

Ubezpieczenie zakupione u organizatora wyjazdu

Dziecko, które wyjeżdża na zorganizowany obóz z pewnością korzystać będzie z polisy zakupionej przez organizatora. Warto wiedzieć, że jest on zobligowany do zawarcia takiej umowy z towarzystwem. Rodzic koniecznie powinien sprawdzić, jakie są warunki takiego ubezpieczenia. Jeśli suma ubezpieczenia będzie zbyt niska warto kupić dziecku dodatkową polisę.

Za granicę z EKUZ

Młody narciarz za granicą, w państwach Unii Europejskiej, a także w Norwegii, Szwajcarii, Liechtensteinie i Islandii liczyć może w razie wypadku bądź nagłego zachorowania na bezpłatną pomoc medyczną w oparciu o Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego. Należy wyrobić ją dziecku przed wyjazdem. Bezpłatnie wydaje ją NFZ, jeśli przyjdzie się z wypełnionym wnioskiem osobiście, odbiera się ją „od ręki”.

Dodatkowa polisa do kompletu

Dodatkowo warto wykupić także prywatną polisę na narty, obejmującą ubezpieczenie kosztów leczenia, kosztów transportu i repatriacji oraz odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym. Przyda się, oczywiście, także NNW. Jakkolwiek dyskusji nie podlega konieczność objęcia ubezpieczeniem kosztów leczenia (ratująca życie operacja przeprowadzona za granicą może być bardzo droga i choć NFZ pokryje większość kosztów, może się okazać, że szpital jednak zażąda dodatkowych opłat, które pokryje prywatna polisa. Co więcej NFZ nie pokrywa kosztów transportu medycznego osoby poszkodowanej do Polski, a prywatna polisa – tak), to OC już tak.

Należy pamiętać, że za szkody wyrządzone przez dzieci odpowiadają ich opiekunowie prawni. Dziecko na stoku może zniszczyć czyjś sprzęt narciarski, bo nie zapanowało nad własnymi nartami. Może również niechcący wyrządzić krzywdę innemu narciarzowi, machając niefrasobliwie kijkiem. Takich sytuacji jest bez liku. Polisa OC nie naprawi szkody, ale przynajmniej pozwoli wypłacić poszkodowanemu należne świadczenie oszczędzając domowy budżet.

Co oferują nam towarzystwa?


Redakcja portalu 
www.ubezpieczenienanarty.pl


« Powrót do listy

Zamów kontakt

Zamów bezpłatny kontakt z doradcą

Imię*
Nazwisko*
Temat zapytania*
Numer telefonu*
Adres e-mail*

Wypełniając formularz wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez firmę Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k., ul. gen. Władysława Sikorskiego 2-8, 53-659 Wrocław i jej partnerów. Wyrażasz zgodę na kontakt mailowy lub/i telefoniczny w celu przedstawienia ofert ubezpieczenia oraz akceptujesz regulamin portalu.

Dlaczego warto ubezpieczyć się?

Ubezpieczenie na narty i snowboard

Specjalnie dla narciarzy i snowboardzistów opracowaliśmy oferty, które zapewniają kompleksową ochronę podczas aktywnego wypoczynku w górach.
  • Pokrycie kosztów leczenia
  • Organizacja i pokrycie kosztów poszukiwania i ratownictwa górskiego
  • Ubezpieczenie zimowego sprzętu sportowego od kradzieży i zniszczenia
  • OC - na wypadek gdy poszkodowany pozwie Cię o odszkodowanie