Młodzi narciarze na stoku tylko w kaskach

Każdego roku rośnie liczba wypadków na stokach. To nie tylko kwestia popularności narciarstwa w Polsce, przyciągającego coraz szersze rzesze miłośników białego szaleństwa, ale również braku umiejętności i niefrasobliwości. Oczywiście cieszy, że - co pokazują statystyki - coraz więcej narciarzy kupuje polisy.

polisa narciarska
fot: pixabay.com

Ubezpieczenia kupujemy również jeśli wyjeżdżamy szusować po polskich stokach. Wielu pamięta także o wyrobieniu przed wyjazdem Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego, potwierdzającej prawo do bezpłatnego korzystania z opieki medycznej w państwach Unii Europejskiej i EFTA.

Zadbaj o bezpieczeństwo na stoku

Przestrzegaj przepisów

Polisa nie chroni jednak przed odpowiedzialnością, a już na pewno nie zastępuje braku wyobraźni. Tam, gdzie niefrasobliwość bierze górę, gdzie ponosi wyobraźnia, wkroczyć muszą przepisy. Dlatego już od dwóch lat w Polsce dzieci, które nie ukończyły 15. roku życia muszą jeździć na nartach i snowboardzie w kaskach.

Nakaz ten regulują przepisy ustawy o kulturze fizycznej (Dz.U.09.226.1809). Niestosowanie się do przepisów obciąża karą grzywny w wysokości nawet 5 tys. zł prawnych opiekunów młodocianych narciarzy i snowboardzistów.

Bezpieczeństwo na stoku

Wprowadzenie tego obowiązku miało na celu poprawienie bezpieczeństwa użytkowników stoków. Każdego roku w Polsce dochodzi do ok. 1500 wypadków narciarskich, a wiele z nich, właśnie na skutek poważnych urazów głowy, kończy się tragicznie.

Aby zachęcić dzieci do jazdy w kaskach, co wpłynąć ma na ich bezpieczeństwo, warto pamiętać, że przykład idzie z góry. I mimo ukończenia 15. roku życia wiele lat temu może jednak pokusić się o bezpieczną jazdę na nartach lub snowboardzie w kasku?

Polisa dla Ciebie

Redakcja portalu 
www.ubezpieczenienanarty.pl


Poradnik: Jakie ubezpieczenie na narty do Austrii?

Jakie ubezpieczenie na narty do Austrii?

Austria jest jednym z najpopularniejszych kierunków narciarskich w Europie. Gdy znudzą się nam polskie stoki, chcemy zaznać nowych wrażeń oraz podziwiać wspanialsze widoki. Nasz wybór najczęściej pada wtedy na Alpy. A jeśli alpejskie stoki, to oczywiście w Austrii.

Więcej

Poradnik: Ubezpieczenie narciarskie online

Ubezpieczenie narciarskie online

Ubezpieczenie na narty nie jest obowiązkiem narciarza, jednak każdy, kto wybiera się na stok bez niego, popełnia duży błąd. Nie musimy uświadamiać Was, że narciarstwo jest bardzo ryzykownym sportem, w którym nie trudno o kontuzje. Przekonamy jednak, dlaczego warto kupić ubezpieczenie narciarskie online.

Więcej

Poradnik: Najtańsze ubezpieczenie na narty - czy takie ma sens?

Najtańsze ubezpieczenie na narty - czy takie ma sens?

Wybierając się na narty, powinieneś zakupić dobre ubezpieczenie. Czy rozsądnym rozwiązanie jest nabycie najtańszego? Lepsze takie, niż żadne, choć z pewnością taki wybór nie jest optymalny. Aby był, musisz kierować się swoimi potrzebami, nie ceną.

Więcej

witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.72 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.72
/ 5.00 sprawdź