X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.

Ubezpieczenia na narty i snowboard

Kiedy potrzebujesz ubezpieczenia na narty?

widok

Chyba każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, że narciarstwo, podobnie jak wiele innych sportów zimowych, niesie pewne ryzyko doznania uszczerbku na zdrowiu. Przed wypadkami możemy chronić nasze ciało za pomocą przeznaczonej specjalnie dla narciarzy odzieży oraz ochronnego kasku.  Warto zadbać również o dodatkowe zabezpieczenie w postaci polisy narciarskiej, która ochroni nas przed skutkami zdarzeń losowych.

Chyba każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, że narciarstwo, podobnie jak wiele innych sportów zimowych, niesie pewne ryzyko doznania uszczerbku na zdrowiu. Przed wypadkami możemy chronić nasze ciało za pomocą przeznaczonej specjalnie dla narciarzy odzieży oraz ochronnego kasku.  Warto zadbać również o dodatkowe zabezpieczenie w postaci polisy narciarskiej, która ochroni nas przed skutkami zdarzeń losowych.
 
ubezpieczenie na narty
 
fot: pixabay.com


Ubezpieczenie na narty powinno być nieodłącznym elementem naszego urlopu, jeśli chcemy spędzić go na stoku. Zatem gdy planujemy wyjazd o takim charakterze, jest to odpowiedni moment na kupno polisy.

 

W Polsce czy za granicą?

Żeby poszusować nie musimy wyjeżdżać za granicę. W Polsce jest mnóstwo kurortów, które dają nam możliwość oddawania się swojej pasji. Uprawianie narciarstwa bez opuszczania naszego kraju wiąże się z możliwością dobrania innego zabezpieczenia. Nie ma potrzeby dodatkowych opłat na pakiet Kosztów Leczenia, ponieważ mamy ubezpieczenie w NFZ, a ratownictwo górskie w naszym kraju jest bezpłatne. Są jednak takie, które przydadzą się bez względu na miejsce urlopu.
 

Kompleksowe ubezpieczenie dla Ciebie

 

Ubezpiecz swój bagaż i sprzęt sportowy

W każdym miejscu na świecie możemy natknąć się na osoby, które chcą wzbogacić się naszym kosztem. W taki sposób łatwo jest stracić swój sprzęt sportowy lub bagaż. Ubezpieczenie nie uchroni nas przed stratą tych rzeczy, ale może pomóc w ich odzyskaniu lub kupieniu nowych. A jeśli bagaż nam zaginie, bo przykładowo zostanie wysłany w inne miejsce, towarzystwo pomoże w namierzeniu naszej własności i dostarczeniu do miejsca naszego pobytu.

 

Jak ważne jest OC?

Niezwykle częstymi wypadkami wśród narciarzy są kolizje na stoku. Odpowiedzialność za takie zdarzenie bierze oczywiście osoba, przez którą do niego doszło. Jeśli wyrządziliśmy szkodę osobie trzeciej, na pewno będziemy pociągnięci do odpowiedzialności finansowej. Zostaniemy wówczas zmuszeni zapłacić za naprawę lub kupno nart albo deski snowboardowej oraz za leczenie i rehabilitację. W takiej sytuacji przyda nam się polisa narciarska zawierająca ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej. Dzięki niemu nie będziemy musieli sami płacić za szkody, a zrobi to za nas ubezpieczyciel.
 

Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków

Nie mniej ważne, choć to tylko opcja, jest ubezpieczenie NNW. Chroni nas przed skutkami nieszczęśliwych wypadków. Gwarantuje pokrycie kosztów leczenia po doznaniu uszczerbku na zdrowiu. Niejednokrotnie poszkodowani nie są w stanie samodzielnie zejść ze stoku ze złamaną nogą lub po mocnym poturbowaniu. Nie zostaniemy wówczas bez pomocy. W takich przypadkach interweniuje pogotowie ratunkowe. Ich pomoc nie jest jednak bezpłatna.
 

Zadbaj o bezpieczeństwo na stoku


Wyjazd na narty często wiąże się także z dużym niebezpieczeństwem. Kupno polisy jest jednym ze sposobów, aby uchronić się przed skutkami ryzykownych sytuacji.


Redakcja portalu 
www.ubezpieczenienanarty.pl

 

« Powrót do listy

Zamów kontakt

Zamów bezpłatny kontakt z doradcą

Imię*
Nazwisko*
Temat zapytania*
Numer telefonu*
Adres e-mail*

Wypełniając formularz wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez firmę Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k., ul. gen. Władysława Sikorskiego 2-8, 53-659 Wrocław i jej partnerów. Wyrażasz zgodę na kontakt mailowy lub/i telefoniczny w celu przedstawienia ofert ubezpieczenia oraz akceptujesz regulamin portalu.

Dlaczego warto ubezpieczyć się?

Ubezpieczenie na narty i snowboard

Specjalnie dla narciarzy i snowboardzistów opracowaliśmy oferty, które zapewniają kompleksową ochronę podczas aktywnego wypoczynku w górach.
  • Pokrycie kosztów leczenia
  • Organizacja i pokrycie kosztów poszukiwania i ratownictwa górskiego
  • Ubezpieczenie zimowego sprzętu sportowego od kradzieży i zniszczenia
  • OC - na wypadek gdy poszkodowany pozwie Cię o odszkodowanie