Kiedy kupić, a kiedy wypożyczyć sprzęt narciarski?

Narty czy deska? To pierwszy z ważnych wyborów zanim wybierzemy się na stok. Kiedy już o tym zdecydujemy, pojawiają się kolejne wybory. Obydwa rozwiązania mają swoje zalety i wady. Kupno nart lub deski będzie sporym wydatkiem, jednak wypożyczając sprzęt na miejscu, pozbędziemy się problemu z transportem.

ubezpieczenie sprzętu narciarskiego
fot: pixabay.com

Początkujące osoby, prawdopodobnie nie będą wiedzieć na co zwracać uwagę kupując narty. Dopiero po pierwszych zjazdach okaże się, czy dwie deski dostarczają więcej wrażeń niż jedna, a może odwrotnie? Dlatego zupełni debiutanci powinni najpierw wypożyczyć sprzęt i przekonać się czy w ogóle odpowiada im ten rodzaj sportu.

Zadbaj o bezpieczne zjazdy

Jak przetransportować?

Komplikacją może okazać się również przewiezienie sprzętu. Jadąc własnym samochodem w góry, zwłaszcza z kilkoma osobami, będziemy musieli zamontować na dachu osobny bagażnik. Jeżeli zdecydujemy się na publiczne środki transportu, również możemy napotkać problemy. W takich sytuacjach idealnym rozwiązaniem byłoby posiadanie swojego sprzętu już na miejscu. Jest to jednak mało prawdopodobne dla większości narciarzy.
 

Dowolny wybór

Kupując własne narty mamy możliwość wybrania dowolnego sprzętu. W całości decydujemy o wszystkich parametrach łącznie z kolorem. Wypożyczając narty jesteśmy zdani na ofertę danej stacji. Jeżeli jesteśmy wieloletnimi, doświadczonymi narciarzami, zauważymy różnicę między używanym a nowym sprzętem. Czasem tylko kilkustopniowa różnica w kącie natarcia będzie miała dla nas znaczenie. Wtedy z pewnością nie będziemy zadowoleni z poziomu jakości wypożyczanego sprzętu.
 

Co z kosztami?

Kupując wyposażenie niestety musimy wydać jednorazowo sporo pieniędzy. Dobry sprzęt posłuży co najmniej kilka sezonów. Technologia produkcji nart carvingowych ciągle jest rozwijana i z każdym rokiem pojawiają się nowe udogodnienia i zmiany wpływające na jakość jazdy. Najlepsze wypożyczalnie co pewien czas zmieniają swój asortyment i dzięki temu mogą oferować klientom najnowszy sprzęt. Samemu inwestując w narty nie możemy sobie na to zazwyczaj pozwolić.
 

Dopasuj polisę do Twoich potrzeb


Jeżeli jesteśmy doświadczonymi narciarzami, a budżet nie stanowi dla nas ograniczeń, możemy samodzielnie kupić narty. Osoby, które rzadko wybierają się do ośrodków narciarskich, przeważnie raz w roku, prawdopodobnie po prostu je wypożyczą. Przebywając na stoku musimy przede wszystkim pamiętać o swoim bezpieczeństwie. Stok nie jest miejscem, gdzie czyha sporo zagrożeń. Dobrym zabezpieczeniem jest również posiadanie polisy narciarskiej. Może ona obejmować przykładowo ubezpieczenie naszego sprzętu.
 
Julietta Maciejak

Poradnik: Jakie ubezpieczenie na narty na Słowację?

Jakie ubezpieczenie na narty na Słowację?

Słowacja jest popularnym kierunkiem wyjazdów na narty. Ten mały kraj leży blisko naszej ojczyzny oraz posiada lepsze warunki atmosferyczne, które sprzyjają zimowym zjazdom ze stoków. Z tego powodu wielu Polaków decyduje się właśnie na ten kurs. 

Więcej

Poradnik: Jakie ubezpieczenie na narty do Czech?

Jakie ubezpieczenie na narty do Czech?

Czechy są dla nas na tyle bliskim terytorialnie państwem, że weekendowy czy nawet kilkudniowy wyjazd na narty nie powinien stanowić dla nikogo problemu. Dzięki położeniu czeskich Tatr przy granicy z Polską, czasem wystarczy wybrać się kilkanaście kilometrów dalej, aby szusować po zagranicznych stokach.

Więcej

Poradnik: Jakie ubezpieczenie na narty do Austrii?

Jakie ubezpieczenie na narty do Austrii?

Austria jest jednym z najpopularniejszych kierunków narciarskich w Europie. Gdy znudzą się nam polskie stoki, chcemy zaznać nowych wrażeń oraz podziwiać wspanialsze widoki. Nasz wybór najczęściej pada wtedy na Alpy. A jeśli alpejskie stoki, to oczywiście w Austrii.

Więcej

witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.72 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.72
/ 5.00 sprawdź