Jak ubezpieczyć sprzęt narciarski przed kradzieżą?

Mówiąc o ubezpieczeniu turystycznym, mamy zwykle na myśli ochronę zdrowia i życia. Ale poza tego typu zabezpieczeniem możemy także ochronić naszą własność w postaci pieniędzy, bagażu, a także sprzętu sportowego. Ubezpieczyciele oferują odszkodowanie w przypadku zniszczenia, zagubienia lub kradzieży. Pomoc tę opatrzyli jednak pewnymi warunkami, które muszą zaistnieć, aby mogło dojść do wypłaty.
 

ubezpieczenie sprzętu narciarskiego
fot: pixabay.com


Sprzęt narciarski może być rozumiany na różne sposoby. To od ubezpieczyciela zależy, jakie elementy naszego ekwipunku będą objęte ochroną. Sprzęt to dla jednych narty, kijki i buty. W innych towarzystwach ubezpieczeniowych możemy spotkać się z zapisem, że poza tymi podstawowymi i oczywistymi elementami ubezpieczeniu będzie podlegał też strój sportowy (kurtka, spodnie, gogle i kask). Przykładowo AXA definiuje to pojęcie jako:

„sprzęt związany z dyscypliną sportu, którą Ubezpieczony będzie uprawiał podczas podróży zagranicznej; za sprzęt sportowy uważa się: narty do uprawiania wszelkich odmian narciarstwa z butami, deskę do uprawiania snowboardu i wszystkich jego odmian z butami, deskę do uprawiania surfingu i wszystkich jego odmian wraz z żaglem (windsurfing) lub latawcem (kitesurfing), rower, specjalistyczny sprzęt używany do nurkowania wraz z ekwipunkiem”.
 

Oferta polis narciarskich

Miej swój sprzęt "na oku"

Tłok na stokach to najlepsze warunki dla złodziei chcących się wzbogacić na kosztownym sprzęcie sportowym narciarzy i snowboardzistów. Nasza własność jest jednak narażona na zmianę właściciela nie tylko w ośrodkach narciarskich, ale także w miejscu zakwaterowania i przechowywania go. Ubezpieczenie sprzętu sportowego daje ochronę przed kradzieżą, ale tylko w przypadkach, kiedy my – właściciele jesteśmy obecni podczas dokonania tego czynu. Zatem jeśli zostawimy narty przed toaletą, restauracją lub w innym ogólnodostępnym miejscu bez opieki, ubezpieczyciel może odmówić wypłacenia odszkodowania.
 

Kiedy otrzymasz odszkodowanie?

Istnieje jednak kilka sytuacji, które chronią nasz sprzęt sportowy przed kradzieżą, mimo naszej nieobecności podczas zajścia. Odszkodowanie zostanie więc wypłacone, jeśli:

✓  sprzęt sportowy został skradziony z miejsca naszego zakwaterowania, gdzie narty lub deska snowboardowa była przechowywana w zamkniętym pomieszczeniu do naszego wyłącznego użytku,
✓  nasza własność zniknęła z przechowalni znajdującej się w hotelu lub na dworcu, w której zostawiliśmy sprzęt za pokwitowaniem,
✓  narty powierzyliśmy zawodowemu przewoźnikowi za pokwitowaniem,
✓   w wyniku wypadku lub zasłabnięcia nie mogliśmy sprawować nadzoru nad sprzętem sportowym.

 

Ubezpiecz sprzęt narciarski i bagaż


Aby uchronić swój sprzęt przed kradzieżą należy pamiętać o tym, aby zawsze mieć go na oku i nie zostawiać w miejscu, z którego obca osoba mogłaby go bez problemu zabrać. Ponadto, trzeba pamiętaj, aby każde powierzenie naszej własności przewoźnikowi lub obsłudze hotelu mieć udokumentowane na piśmie. Zdarzenie należy też bezzwłocznie zgłosić miejscowej policji i pobrać dokument potwierdzający jego zajście. Wszelkie potwierdzenia będą podstawą dla ubezpieczyciela do wypłacenia odszkodowania.


Redakcja portalu
www.ubezpieczenienanarty.pl

 

Poradnik: Jakie ubezpieczenie na narty na Słowację?

Jakie ubezpieczenie na narty na Słowację?

Słowacja jest popularnym kierunkiem wyjazdów na narty. Ten mały kraj leży blisko naszej ojczyzny oraz posiada lepsze warunki atmosferyczne, które sprzyjają zimowym zjazdom ze stoków. Z tego powodu wielu Polaków decyduje się właśnie na ten kurs. 

Więcej

Poradnik: Jakie ubezpieczenie na narty do Czech?

Jakie ubezpieczenie na narty do Czech?

Czechy są dla nas na tyle bliskim terytorialnie państwem, że weekendowy czy nawet kilkudniowy wyjazd na narty nie powinien stanowić dla nikogo problemu. Dzięki położeniu czeskich Tatr przy granicy z Polską, czasem wystarczy wybrać się kilkanaście kilometrów dalej, aby szusować po zagranicznych stokach.

Więcej

Poradnik: Jakie ubezpieczenie na narty do Austrii?

Jakie ubezpieczenie na narty do Austrii?

Austria jest jednym z najpopularniejszych kierunków narciarskich w Europie. Gdy znudzą się nam polskie stoki, chcemy zaznać nowych wrażeń oraz podziwiać wspanialsze widoki. Nasz wybór najczęściej pada wtedy na Alpy. A jeśli alpejskie stoki, to oczywiście w Austrii.

Więcej

witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.72 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.72
/ 5.00 sprawdź