X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.

Ubezpieczenia na narty i snowboard

Co powinno zawierać najlepsze ubezpieczenie narciarskie?

narciarz a stoku

Jazda na nartach to jeden z najbardziej kontuzyjnych i nieprzewidywalnych sportów zimowych. Nigdy nie wiadomo, co wydarzy się na stoku. Nie zawsze jesteśmy w stanie zareagować na czas, żeby zapobiec niechcianym wypadkom. Dlatego zakup ubezpieczenia narciarskiego przed wyjazdem na urlop wydaje się być konieczny. Jaką więc polisę wybrać, aby odpowiednio nas chroniła?

Jazda na nartach to jeden z najbardziej kontuzyjnych i nieprzewidywalnych sportów zimowych. Nigdy nie wiadomo, co wydarzy się na stoku. Nie zawsze jesteśmy w stanie zareagować na czas, żeby zapobiec niechcianym wypadkom. Dlatego zakup ubezpieczenia narciarskiego przed wyjazdem na urlop wydaje się być konieczny. Jaką więc polisę wybrać, aby odpowiednio nas chroniła?

co zawiera polisa narciarska
fot: pixabay.com
 

Najlepsze ubezpieczenie narciarskie

Koszty ubezpieczenia

Najważniejszy w polisie jest jej zakres. Powinniśmy więc dobrze zastanowić się nad tym, jaka ochrona będzie nam potrzebna podczas wyjazdu na narty. To od tego zależy suma ubezpieczenia i składka. W wyborze ubezpieczenia nie należy kierować się wyłącznie ceną. Jeśli wybierzemy najtańsza polisę może nie zapewnić nam odpowiedniego zabezpieczenia na przykład w razie wypadku. Koszty takiego ubezpieczenia będą niższe, ale i jego suma spadnie. Odszkodowanie więc, do jakiego zobowiąże się ubezpieczyciel podpisując z nami umowę na niską sumę, może nie pokryć całych kosztów leczenia, jeśli takie będzie konieczne.

 

Stopień ryzyka uprawianego sportu

Ryzyko związane z jazdą na nartach zależy od tego, jak jeździmy. Ubezpieczyciel może poprosić nas o sprecyzowanie naszych zamiarów. Wyróżniamy jazdę amatorską/rekreacyjną i dla rozrywki, czyli najbezpieczniejszą formę narciarstwa (co nie oznacza jednak, że bezkolizyjną). Ci, którzy spragnieni są maksymalnych wrażeń i emocji powinni wybrać ubezpieczenie dla narciarzy uprawiających sporty ekstremalne. Ubezpieczyciele wyróżniają takie, których praktykowanie wymaga większych umiejętności i są związane z zagrożeniem życia. Im dyscypliny (lub sposób ich wykonywania) bardziej ekstremalne, tym większe ryzyko wystąpienia urazu, a tym samym zwiększone prawdopodobieństwo wypłacenia odszkodowania przez ubezpieczyciela.

 

Świadczenia dodatkowe

Oprócz podstawowego ubezpieczenia zapewniającego opiekę medyczną w razie wypadku, warto także zadbać o dodatkowe świadczenia, które mogą być przydatne przy uprawianiu sportu na stoku. Co prawda, każde z nich zwiększy koszty związane z ubezpieczeniem, jednak ochrona będzie proporcjonalnie większa.

 

Ubezpieczenie NNW

W razie nagłego wypadku jesteśmy chronieni od jego następstw. Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków obejmuje ubezpieczonego i jego rodzinę w przypadku doznania trwałego uszczerbku na zdrowiu albo śmierci. Niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe zawierają tą opcję już w podstawowej ofercie. W innych trzeba je jednak wykupić dodatkowo.

Ubezpieczenie Assistance

Jest to pakiet dodatkowych świadczeń, które mogą być przydatne w tzw. kryzysowych sytuacjach. Polecany jest zwłaszcza osobom planującym podróże rodzinne. Zapewnia m.in. opiekę nad dziećmi, jeśli zostaną one bez nadzoru chociażby z powodu konieczności podjęcia leczenia przez rodziców, transport członków rodziny do kraju, jeśli leczenie się przedłuży, lub przyjazd bliskiej osoby do opieki nad nami na czas choroby.

Ubezpieczenia OC

Dzięki tej opcji koszty pokrycia szkód wyrządzonych osobom trzecim przenoszone są z nas jako sprawcy szkody na ubezpieczyciela. Podczas jazdy na nartach możemy wyrządzić krzywdę nie tylko sobie, ale również innym użytkownikom stoku. Szkody te mogą dotyczyć zarówno uszkodzenia mienia, np. sprzętu narciarskiego lub snowboardowego, jak i zdrowia narciarza. Może on wówczas wystąpić o odszkodowanie za doznany uraz, nieudany urlop, zwrot kosztów leczenia.

Zniszczenie i zagubienie bagażu

Chyba każdemu przed wyjazdem towarzyszy stres związany z różnymi wydarzeniami losowymi. Podczas urlopu jesteśmy narażeni nie tylko na utratę zdrowia, ale również swojego mienia. Jeśli zgubimy bagaż lub nasze dokumenty, wystarczy poinformować o tym ubezpieczyciela, a ten pomoże nam dopełnić wszelkich formalności, aby je odnaleźć i dostarczyć do właściciela.

Koszty akcji poszukiwawczej i ratunkowej

Uprawiając sporty zimowe, takie jak narciarstwo czy snowboarding jesteśmy narażeni także na pewne czynniki zewnętrzne, na które raczej nie mamy wpływu. W sytuacji nagłego zjechania z trasy lub zejścia lawiny, niezbędna może okazać się pomoc ratowników. Ich interwencja może nas sporo kosztować. W Polsce koszty tego typu akcji finansuje państwo, jednak zagraniczne pogotowie górskie za każdą akcję pobiera opłaty od turystów, którzy potrzebowali ich pomocy.

źródło: materiały własne
 

Zadbaj o bezpieczeństwo na stoku


Aby nasze ubezpieczenie chroniło nas właściwie, musi być dostosowane do naszych potrzeb i planów. Najlepiej zapoznać się z dostępnymi ofertami jeszcze przed udaniem się do towarzystwa ubezpieczeniowego. Wszystkie warunki, jakie będą nas obowiązywać po podpisaniu polisy zawarte są w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia każdego z towarzystw i dostępne są w Internecie.


Redakcja portalu 
www.ubezpieczenienanarty.pl

 

« Powrót do listy

Zamów kontakt

Zamów bezpłatny kontakt z doradcą

Imię*
Nazwisko*
Temat zapytania*
Numer telefonu*
Adres e-mail*

Wypełniając formularz wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez firmę Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k., ul. gen. Władysława Sikorskiego 2-8, 53-659 Wrocław i jej partnerów. Wyrażasz zgodę na kontakt mailowy lub/i telefoniczny w celu przedstawienia ofert ubezpieczenia oraz akceptujesz regulamin portalu.

Dlaczego warto ubezpieczyć się?

Ubezpieczenie na narty i snowboard

Specjalnie dla narciarzy i snowboardzistów opracowaliśmy oferty, które zapewniają kompleksową ochronę podczas aktywnego wypoczynku w górach.
  • Pokrycie kosztów leczenia
  • Organizacja i pokrycie kosztów poszukiwania i ratownictwa górskiego
  • Ubezpieczenie zimowego sprzętu sportowego od kradzieży i zniszczenia
  • OC - na wypadek gdy poszkodowany pozwie Cię o odszkodowanie